UTMB Kurası öncesi faydalı bilgiler

UTMB Kurası öncesi bu sene ben katılmasam da daha önce yazdığım yazıları ve raporları buraya koymak istedim. Aynı şekilde UTMB koşmuş diğer arkadaşlarda koyarlarsa faydalı olabilir. Tek bir noktada toplamış oluruz. Atladığım rapor ya da yazı varsa lütfen ekleyiniz…

UTMB TDS parkurunun video hikayesi
www.dupfilm.com

EMRE TOK’un Raporları
http://geziyorum.net/utmb-2012/
http://geziyorum.net/utmb-2012-gear-list/
http://geziyorum.net/utmb-tds-rapor/
http://geziyorum.net/utmb-ccc-2010/
http://geziyorum.net/utmb-son-hazirliklar/
http://geziyorum.net/utmb-gear-list/
http://geziyorum.net/utmb-2010-antreman-plani/

CANER ODABAŞOĞLU’nun Raporları
http://uzunpatika.com/utmb-2013-ne-kosacagini-bileceksin/
http://uzunpatika.com/utmb-2013-oncesi-bitirmek-icin-ilk-adim/
http://uzunpatika.com/utmb-tds-raporu/

AYKUT ÇELİKBAŞ’ın Raporu

DERYA DUMAN’ın Raporu
http://blog.kosuyorum.net/utmb-ccc-2014/

6 Beğeni

Eline sağlık Emre. Hepsi birbirinden değerli görsel ve yazılı derlemeler… Yazan ve yapan tüm arkadaşlara ne kadar teşekkür edilse az. Katılacakların yolları açık olsun.

1 Beğeni

Bu sene CCC start almadan önce ben de bütün bu raporları okumuştum, gerçekten yolculuktan konaklamaya, kayıttan yemeğe kadar tepe tepe bilgileri kullandım. Eksiği yok fazlası vardı. Yarış boyunca da zorluklar, püf noktaları, taktikler, arazi, ve bütün hissedilen duygular aynen anlatıldığı gibi tek tek çıktı ve bütün bunlardan sonuna kadar faydalandım, şahsen tanışma fırsatım olamayan(benim antisosyalliğimden) rapor yazanlara bu vesile ile teşekkür etme fırsatı buldum. Benim için birşey eksikti. Ve yarış boyunca da bunun acısını çok çektim. Gidenler bilir, yarış aslında 2500 rakım ve 1000 rakım arası iniş çıkışlar şeklinde geçiyor. Her üç yarış da benzer parkurda 5,7 ve 9 tane 1000-2500 m arası tırmanış var. Ccc 5 adet den oluşuyor. İlk çıkışa başladığım anda ilk şoku da yaşadım. Çünkü adım adım ilerliyor, bin kişi arka arkaya sıralanıyor geçme şansı yok denecek kadar ve bundan 4 tane daha var. Çok dik, bitmek bilmiyor ve mental olarak çıldırma sınırına insanı getirip bırakıyor. 2016 Utmb için yapmam gereken mental olarak daha iyi hazırlanmak ve bana 2500 e yaklaştığımı gösterecek basit bir altimetreli saat :yum:

1 Beğeni

UTMB startlarının hepsi gerçekten çok kalabalık startlar. Eğer mümkünse start alanına erken gidip önlerde yer almak ve ilk başta mümkün olduğunca hızlı gidip kalabalığın fazlasını arkada bırakmak iyi olabilir. Önde olursanız ilk tırmanış da dahil olmak üzere sıra beklemenize gerek kalmıyor. Önünüzde birileri mutlaka oluyor ama onlar da hızlı gittiği için en azından tempo bozulmamış oluyor. Aslında buna bir çare düşünmeleri lazım gerçekten. Wave-start tarzı, ama tırmanıştaki tıkanmayı da dikkate alacak bir şeyler olabilir belki.

1 Beğeni

Serkan 2013 CCC’de numara sırasına göre wave start (30 dakika içinde 3 çıkış diye hatırlıyorum) verdiler. Ben son gruptaydım malesef; ilk tırmanış dahil, takip eden bir kaç pasajda resmen sıra bekledik. İlerleyen bölümlerde yayılmalarla sıkıntı kayboldu gerçi ama böyle bir kalabalıkta çözüm nasıl olur onu da bilemedim.
:slight_smile:

İşte, doğrudan wave start olursa olmuyor. UTMB için belki olabilir, doğrudan tırmanış başlamıyor çünkü. Ama CCC gibi tırmanış kısa sürede başlayınca tek yol koşucuları hızlarına göre ayırmaları, başka türlü tıkanmanın önüne geçmek mümkün değil galiba. Ya da rotayı değiştirecekler, tırmanış öncesinde biraz vakit olacak insanların yayılması için! :slight_smile:

2 Beğeni

2015 CCC raporumu da bu konuya ekliyorum. Umarım önümüzdeki senelerde koşacaklar için faydalı olur.

http://blog.kosuyorum.net/utmb-ccc-2015-rapor-murat-akkaya/

1 Beğeni

Merhaba,

2015 TDS raporumu yazmaya başladım. Yarış öncesini anlattığım ilk bölümü tamamladım. Aşağıdaki blogdan okuyabilirsiniz. Yarışı anlattığım ikinci bölüm yolda. Umarım faydalı olur :smile:

5 Beğeni

Güzel,devamını bekliyorum. Auguille du Midi’deki manzara çok güzelmiş.
Ben de aydos’da neden iki tur atıyorsunuz diye merak ediyordum. Hazırlık içinmiş demek.

Merhaba,

TDS raporumun 2. bölümünü de tamamladım. Yarış boyunca yaşadıklarımı ve hissetiklerimi anlatmaya çalıştım. Biraz uzun oldu. Umarım sıkılmadan okursunuz :smile:

4 Beğeni

anlamadığım bitiriş saati de wave e göre mi ayarlandı ? yani son başlayan CP de nasıl saate göre hareket ediyor ? 20 dk ile kaçarsa ut off aslında yakalamıyor mu ? cut off genel bir saate göre herkesin kendi zamanına göre değil sanırım.

Kura zamanı yaklaşıyor; 2016 için başvurular 16.12.2015 – 05.01.2016 arası yapılacak.
Organizasyon ( OCC, CCC, TDS, UTMB, PTL) 22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında.

Selam herkese. Facebook’ta UTMB 2016 - TÜRKİYE adlı grubu kurdum. 2015 grubu kura, yolculuk, parkurlar vb. anlamında çok faydalı olmuştu. UTMB 2016 (tüm parkurlar) kurasına katılacak olan herkesi ekleyebilirsiniz.

1 Beğeni

evet bugün kayıtlar sona eriyor. katılan herkese olumlu bir kura dilerim :smile:

2 Beğeni

Kura Sonuclari burada

4 Beğeni

Biraz geç oldu ama bu da benden olsun :grinning:! Herkese bol şanslar, iyi okumalar!

4 Beğeni