Under Armour Bodrum Yarı Maratonu 2019

Bu yıl ikinci defa yapılan bir organizasyon. Geçen sene farklı önceliklerim sebebi ile katılma şansı bulamamıştım ve katılan tanıdıklarımın tamamın çok eğlenceli geçtiğinden fakat zorlayıcı bir parkur olduğundan bahsetmişlerdi…

Bu sene 4-5-6 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor…Organizasyon programına göre Cumartesi günü sabah Minik Portakallar yarışı ile çocuklar yarışacak, Pazar günü de 08.00’de Yarı Maraton, 08.15’de 10K ve 5K yarışları başlayacak…Farklı mesafelerin farklı zamanlarda başlaması güzel bir detay, ilave olarak başlangıç saati de erken, ki her ne kadar Ekim’de olsa da organizasyon özellikle Yarı Maraton koşucularını rahatsız edecek bir sıcaklık olabilir sonlara doğru daha geç başlasaydı…

Tüm yarışlar Bodrum Meydanı’ndan başlıyor, 5K parkuru Gümbet’e doğru gidip Heraklios Kapısı’nın yanından çevre yoluna doğru iyi bir tırmanışa geçiyor, daha sonra stadyumun yanından yine başlangıç noktasında bitiyor (bu kısım yokuş aşağı olacaktır). 10K parkuru farklı olarak Stadyum bölgesinden meydana inmek yerine Cruise Port’a (katılanlar bilir, Bodrum Global Run’ın başlangıç noktası) uzanıyor ve orayı geçip geri dönerek yine başlangıç noktasında bitiyor. Yarı Maraton parkuru ise Herklion Kapısı’ndan sonra Gümbet sahiline yöneliyor, ordan Bitez’e geçiliyor, daha sonra Konacık’a doğru koşulup ordan çevre yoluna bağlanılıyor, 10K parkuru gibi Cruise Port’u geçip dönüş yaparak yine başlangıç noktasında bitiyor.

Organizasyonun resmi sitesi; https://www.bodrumyarimaratonu.com/index.php?lang=tr

Yarış sonrasında kendi tecrübelerimi de paylaşıyor olurum…

3 Beğeni

güzel bir haftasonunu geride bıraktım kendi adıma, merak ettiğim bir parkurdu, yaş kategorisi üçüncülüğü geldi…hava oldukça iyiydi…şehrin stresinden ve monotonluğundan uzaklaşmak için güzel bir tercih…daha fazlasını videoda anlatmaya çalıştım;

2 Beğeni

Merhaba😊 bodrum yarimaratonu icin yazdiklariniz ve videonuz son derece guzel olmus, kutluyorum kürsünüz için👏 benim de ikinci katilışım; her ikisinde de 10 km kostum ve yas kategorisinde 3.oldum. Organizasyonun olcum sisteminin degismesi cok ise yaramis, pek cok iyi dusunulmus ayrinti var, gecen sene bir bolumde parkuru ayiran demir parmakliklarin olmamasina da ayrica sevindim, belki de ben tekim ama takilip dusmustum🙈 parkurun kendisi epey zorlayici antremanlarin eksik kalmamasi gerekiyor. Katılımın gecen hafta sonu bir yarış bollugu yasamamiza ragmen iyi oldugunu dusunuyorum, umarim daha da artar, son olarak finishte ikram edilen yiyecekler de yeterliydi ama kosucularin attigi coplerle doluydu maalesef biraz daha dikkat edilebilse keske.

2 Beğeni