Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu 2023

Yolu aç diye bağıran arkadaş benim de sağımdan geçti, ben o anda ilettim içimden, “sevgilerimi” Durup ciğeri yiyip, yoluna devam eden koşuculara da helal olsun, hayatı doyasıya yaşıyorlar🙂

4 Beğeni

Bu iki taraflı bir mesele bence. Zone 2 koşacağım diye yarışa gelen bir kişinin ilk dört beş sıradan uzak durması da kültürün bir parçası. Ben yarış başlarken 3üncü sıra civarı bir yere geçtim. İlk 50 civarı olacağımı tahmin ediyordum. Her sırada 15 kişi olsa diye düşündüm. İnsanlar minik minik öne geçmek için o kadar uğraşıyorlar ki. Tipten böyle bir şey tabi ki belli olmaz ama örneğin o kadar kalın kıyafet giymiş adam önde yer tutmaya çalışıyor ki. O performans için üç nesil önce atalarının terlememeyi çözmesi lazım. Ellerinde telefonla beğenene kadar fotoğraf çetirenler geçiyor sonrasında vs vs.

Bir önceki akşam zone 2 koşmaya geldik, bizimkisi kebap aşkı diyen koşucular var örneğin. Bir bakıyorum en önde. Vazgeçti, koşacak diye düşünüyorum. Ama abimiz sevgilisi yanında zone 2 başlıyor. En çok kızdığım da bu. Biliyor, ona rağmen yapıyor.

Sonra yarış başlıyor, sağa kaçmaya çalışıyorsun selficiler, sola kaçmaya çalışıyorsun kebapçı profesyonel… Yakalayıp seni yarışta tutacak grup uzaklaşıyor. Özellikle yarış 10k falansa. Yetişirsin de, yetiştikçe de oksijen borçlanıyorsun.

Bence en sağda olmak yetmiyor. Hızına göre makul bir yerde başlamak da özellikle bilen adamlardan bekleniyor. Montla 2. sıraya geçen adamdan bunu bekleyemem. Ama kendi camiama pardon deme hakkım da olmalı. Üst düzey maratonlarda kameraya çıkmak için önden koşmaya çalışan adam da uyarılır. Çünkü her şeyin bir adabı vardır. Yolu açın diye bağırmadım ama pardonum var benim :slight_smile:

5 Beğeni

Hocam kimse yol vermemek üzerine konuşmuyor tabiki, “üslup”, trail düsturu yol koşularında yok. Sen çakarlı koşucumusun yolu aç yolu aç.

3 Beğeni

Yeri burası değil belki ama üslup konusunda ilginç bir anım var.Uzun zamandan beri yol yarışı koşmuyorum,2021’de Trabzon YM koşayım dedim.O anki form durumuma göre en iyi ihtimal 1:40 koşabilirim dedim ve yarışa o tempoyla başladım.3ncü km de 50 yaş civarında birisi taşınabilir hoparlörle son ses Neşet ERTAŞ dinliyor.Ya tamam Neşet Babayı bende severim ama yarış esnasında o müzikle ritim tutmak imkansız.Adamda daha yarışın başı benim tempoda gidiyor.Kibarca “müziğin sesini biraz kısabilir misin ?” diye sordum, cevap yok.500m aynı tempoda devam ettik, yine kibarca “Abi sesi az kısarmısın,tempo tutmak imkansız” dedim,amcada yine tepki yok, cevap vermeye bile tenezzül etmiyor.500m. daha devam ettim,o sinirle biraz da araya istenmeyen laflar katarak (evet yanlış biliyorum ama dayanacak sinir kalmadı) tempo arttırayım dedim yoksa iş kötü bitecek.O sinirle hızlandım ve yarışı 1:38 süreyle bitirdim.O sinir harbi belki işime yaradı ama tam tersine patlayabilirdim de.O amcamız da sonra yarışı 2 saat üstü gibi bir süreyle bitirmiş.

8 Beğeni

Merhaba,

Madalyayı önceden vermeleri dışında organizasyon ve parkur çok güzeldi. Güzel de vlog yaptım. İyi seyirler.

9 Beğeni

2023 organizasyonu hakkındaki olumlu yorumlar üzerine yarı maraton için kaydımı yaptırdım, koşacak olanlara şimdiden kolaylıklar diliyorum.

2 Beğeni

Yarışı bu sene koşacaklara geçen sene başladığım ancak deprem nedeniyle yarım kalan kısa süre önce bitirebildiğim yarış raporunu paylaşıyorum.

4 Beğeni

Adana bu yıl da madalyaları peşin peşin verdi, Ayakkabı çip takma olayı, göğüs numarasında çip olmaması, göğüs numara kağıdına isim soyisim yazmamaları, madalyaların 10k ve 21k arasında hiçbir fark olmaması, koşu t-shirt basitliği gibi detaylara istemsizce takılıyor olsamda iyi bir koşu olacağından ümitliyim:)

4 Beğeni

ek olarak 10K 9.30, 21K 9.50, Halk koşusu 10.00’da başlıyor. 80’ler kafasıyla iş yapınca böyle oluyor maalesef.

2 Beğeni

Adana maalesef üzerine koymadan ilerliyor yıllardır. Zaman, mevsim ve lokasyon olarak bakıldığında katılımın çok daha yüksek olması gerekir ama bu tarz eksiklikler organizasyonu geliştirmiyor. Sadece madalya konusu bile yani önden verilmesi,hadi koşun da gidin der gibi​:sweat_smile:
Gerçi Runtalya’ya 665 TL kayıt ücreti (2024) ödeyince,200 TL ye bu kadar olur diye içimden geçmiyor değil. ( Yine Adanalı damarım ağır bastı sanırım :sweat_smile:)

2 Beğeni

1:46:26 koşarak son yarı maratonumdan 10 dakika hızlı koştum. Hiç beklemediğim bir sonuç aldım :grin: O yüzden yarış ve organizasyon hakkında hiçbir olumsuz görüşüm yok :joy:

En çok dikkatimi çeken yarışa arabayla gittim ve trafik inanılmaz profesyonel bir şekilde halledildi bence. Yarış öncesi neredeyse 30 dakikaya kadar her yol açıktı ve yarış sonrası da hemen açıldı. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Mersin’de çok zorlanmıştım o konuda.

6 Beğeni

Organizasyon bu sene sanki üzerine koymuş gibi geldi bana da (Kit dağıtımı, madalya konusu hariç). Çok güzel geçti,hedefimin altında bir süre ile sağlıkla bitti. Hava güzeldi, start aldık, aktı gitti, nasıl geçti pek anlamadım doğrusu :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Tek sebebi bitişte madalya dağıtımının iş gücünden kaçmaları hocam. Anlayamadıkları da bu tip ayrıntıların marka değeri yarattığı.

5 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum.
Sonuçlar henüz yüklenmemiş.
Başka bir yerden ulaşabiliyor muyuz?
Bilginiz var mıdır?
Düzeltme: Çiplerden sorunlu firma depar timing.
Sitesinden ulaşılabilir sonuçlara.

1 Beğeni

Bu organizasyonun en büyük sorunu bence 10K startının 21K dan önce verilmesi. Zaten 10K katılımı sayı olarak daha yüksek olur, arkada biriken sayısı hayli fazla oluyor. İki parkurun ortak kısmı da yüksek olunca 21K için güzel bir slalom koşu oluşuyor. Bu ikisi değişse yeterli olur bence, başka beklentiler içine girmiyorum kişisel olarak, orası Adana yani olur öyle :slight_smile:

6 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. 21Kda koşarken yol için izin istemek dışında olumsuz hiçbir şey söyleyemem. Kalabalık grup gidince yol almak biraz daha kolay oluyor. Bu sene hava da çok güzeldi. Koşu gibi görünen boğaz gezintisini her sene yapmaya kararlıyım :slight_smile:

Yarış için video hazırladım:

8 Beğeni

Bitirme madalyasını önceden vermişler yine…

2 Beğeni

Emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim. Herşey çok güzeldi. Koşunun İnternet sitesinde Halen sonuçlar, yaş gurupları vs yayınlanması eksi tarfı

*yayınlanmaması kötü

1 Beğeni

Bence de eksi yazar bu durum.
Ulaşmak isterseniz Atletizm Federasyonu’nun resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz hocam.

2 Beğeni

Buradan ulaşabilirsiniz.

2 Beğeni