Uludağ'da Antrenman

Aladağlar için hazırlık olması açısından, Uludağ’da yüksek rakımda antrenman yapmayı düşünüyorum. Daha önce buralarda çalışmış olan veya rota/bölge önerisi yapabilecek birisi var mıdır? Arzu eden olursa birlikte de gidebiliriz.

4 Beğeni

@mkumbaraci da bu konuda bir şeyler yazmıştı. Mention ediyorum ki dikkatini çeksin… :wink:

2 Beğeni

Ben bu Pazar yapmak istiyorum. Yapmak istediğim parkur bu. http://ridewithgps.com/trips/5592144?privacy_code=0yacxkYZbBQsaWk3

Uludağ otellerden küçük zirve ve büyük zirve. Duruma göre göllere kadar da uzatılabilir.

1 Beğeni

Güzelmiş Mustafa, son günlerde bir de gecelemeli yapabilsek…

Kamp alanında çadır ile çok rahat geceleme yapılır. 1 Ağustos Ct akşamı olabilir. Ne dersin @MOzel

Teşekkürler. Ben de bu Pazar çıkmayı düşünüyordum.

Çocukların durumunu uydurabilirsek çok da güzel olur…

Merhaba,

canımın sıkıldığı birgünde acaba Uludağ’a araba yolundan koşarak çıkabilir miyim sorusuna cevap aradım. çıkış yeri Bursa (Beşevler), varış hedefi oteller bölgesi. toplam mesafe 33km, yükseklik kazancı 2300m civarında olacak idi. ancak daha 10. km’de köpeklerden dolayı geri döndüm :slight_smile: koşudan bir gece önce köpek sorusu aklıma takıldı. daha önce çıkıp da bu sorunu yaşayan var mı diye forumara bakınca bisiklet forumlarında ve ekşide bu durumdan az da olsa bahsedilmiş. kafamda bu endişeyle çıktım yola. 1-2 tane geçtim ama rakım yükseldikçe köpeklerin ebatları da büyümeye başladı. öyle köy çocuğu falan da değiliz ki anlayalım dillerinden, sonuç olarak fazla direnemedim bıraktım koşuyu.

köpekler olmasaydı otellere kadar çıkabilir miydim bilemiyorum. sizler bu tarz hayvansal durumlarla karşılaşıyor musunuz? karşılaşınca ne yapıyorsunuz? sopa falan kar edeceğini zannetmiyorum. sürüyle takılıyor hayvanlar. Grup olarak dağa çıkmak mı daha mantıklı, yoksa gerek yok mu dağa çıkmaya :slight_smile:

1 Beğeni

Hocam köpek kovucu cihazlar var ben çok faydasını görüyorum ama kesin çözüm değil.Eğer yakinlarda sürü varsa çoban köpekleri tehlikeli olacak kadar yaklasabilir koşuyu kesip yururseniz pek ilismezler yaklasmaya devam ederlerse azarlar şekilde bagirin yine yaklasirlarsa su mataranizdan köpeğin yüzüne su puskurturseniz yine geri cekileceklerdir.Taş her zaman ise yarar milli silahimizdir ama hayvana zarar verebilirsiniz başıma geldi çok uzuldum tabii sonra ama en son çare bu unutmayın.Bugüne kadar bu taktiklerle hiç sorun yaşamadım.Sokak kopeklerinden cekinmeyin artistik yaparlar sadece .

1 Beğeni

Köpekseverim, korkmam ama bildiğim yerde koştuğum için sıkıntı yaşamıyorum. Belli olmuyor ama ne yapacakları. Sokak köpekleri neyse de boşta gezen bekçi köpekleri tehlikeli, küçükken her köpek yere eğilip taş alır gibi yaptığımda kaçıyor diye, büyük bir köpeğin karşısında elimi yere doğru uzatmıştım. Bekçi köpeği kahraman tabi, anında saldırdı; arkamdakiler tutup otobüsün içine atmasa beni, az daha kalıyordum köpeğin ağzında. :smiley: