Uludağ Yarışları: Antcha mı Skyrun mı?

Merhabalar aranızda yeniyim :slight_smile: İlk sorum: Uludağ’da temmuz ayında iki koşu var. Hangisini seçeceğimi bilemedim. Antcha ve Skyrun arasında kaldım. Tecrübesı olanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

• Uludağ Sky Run, 1 Temmuz, Bursa (uludagskyrun.com) [Montis]
  • Uludağ Ultra Maratonu, 14-16 Temmuz, Bursa (antcha.com) [Eon Tours]

Merhaba. İki organizasyonda ilk defa yapıldığı için çok fazla bilgi sahibi değiliz. Web sitelerinden gördüğüm kadarıyla skyrun isminin hakkını vererek dağda geçerken ultramaratonda yine hakkını vererek yerleşim yerlerinden,farklı zeminlerden geçerek yüksek irtifaya çıkıp iniyor. Burada tercih tamamen size kalıyor ;Hangi mesafeyi koşabilirsiniz? Ne kadar irtifaya çıkabilirsiniz?

Merhaba Mihri,

Uludağ Ultra Maratonu web sayfamız yenilenmiştir. Karat verme aşamada yardımcı olacak bilgilere www.uludagultra.com sitesinden ulaşabilirsin. Instagram hesabı “uludagultra” dan geçtiğimiz haftasonu yaptığımız test ve kontrol konuları fotoğrafları da sana bir fikir verir.

Koşu dolu günler.

1 Beğeni

Sky Run iptal edildi. Geçen senede ilan edilip iptal edilmişti.

Ultramaraton için hala kayıtlar devam etmekte. 21K’ya kayıt olmayı düşünüyorum.

Ben de SkyRun’ın iptaliyle Antcha’nın Uludağ Ultra 25K parkuruna kayıt oldum. Bursa aşığı olmam nedeniyle parkurun çok güzel olacağını düşünüyorum. Özellikle 25K parkurunun bitişi olan Saitabat Köyü harika bir köydür. Saitabat Köyü’nde yanlış hatırlamıyorsam kadınlar tarafından işletilen ve geliri kadınların yararına kullanılan bir konak/işletme var, uğramanızı tavsiye ederim. Saitabat’taki şelalenin soğuk sularını da ayrıca tavsiye ederim.
Yine parkur üzerindeki Cumalıkızık Köyü’de Kınalı Kar adlı eski dizinin çekildiği, turist çeken güzel bir köydür.

Bu bağlantı da geçen hafta organizatörler tarafından gönderilen parkurun videosu, iyi seyirler https://www.youtube.com/watch?v=VtEIGxJu_t8

2 Beğeni