Uludağ Ultra Trail 2019

Uludağ Ultra Trail yarış raporu yayındaaa! Raporu, değerli ve deneyimli bir isime emanet ettik… @caner 30K parkurunu koştu, bakalım parkurda neler yaşadı, neler yazdı… hatta bir ipucu, biz merak ediyorduk, belki de Bursa’nın yeni yol maratonu 42K @ekerirun hakkında da içinde birşeyler bulabilirsiniz… Rapor linkte!

Team Run.BO’lar adına,

12 Beğeni

Merhabalar,
Ben de 30K parkurunu koştum. Daha önce aynı adla düzenlenen 2017 yılındaki organizasyona da katılmıştım. (Organizatörler bu sene farklıydı)
Bu sene organizatörün değişmesiyle güzel bir organizasyon muhteşem bir hale dönüşmüş. Ana merkez olarak oteller bölgesinin seçilmiş olması, teleferiğin erken saate rağmen çalışması ve koşucuların ücretsiz taşınması çok yerinde olmuş. Sular ısınmasın diye evden su doldurmadan çıkmıştım. Planım Uludağ’a tırmanmadan benzinlikten almaktı. Arabada muhabbete dalıp unutunca malzeme kontrolü sırasında su almadığı hatırladım. Yarış sonu dağıtılacak sulardan isteyince görevli arkadaşlar Migros’a yönlendirdi. Sabah 7.30’da Migros açık olmaz diye kendime kızarken Migros’un açık olduğunu gördüm. Sorduğumda organizasyon için erken açtıklarını ifade ettiler. Açıkçası çok hoşuma gitti. Uludağ Ultra ekibi yarış öncesini de iyi düşünmüş ve organize etmiş.
Kit içeriği ise açık ara şuana kadar gördüğüm en zengin içerikti. Start alanı sohbet etmeyi engellemeyen güzel bir müzik ile gayet güzeldi. Start öncesi her şey çok güzel iken maalesef Belediye Başkanı geciktiği için benim saatime göre start 23 dakika geç verildi. Belediye her ne kadar sponsor olsa ve organizasyonda desteği olsa da sırf protokolden biri start verecek diye koşucuların bekletilmesini doğru bulmuyorum. Maalesef bu husus ülkemizde aşamadığımız konulardan biri.
Geleceğin yıldızları kardeşlerimiz ve öğretmenlerinin koridor oluşturup çak yapıp destek vermesi geç başlamanın sinirini söküp aldı ve müthiş bir moral verdi. Devamındaki canlı müzik performansı da harikaydı. Parkurun ilk 6 kilometresi koşulabilir eğimde bitmeyen bir yokuştu. Antrenman eksikliğime rağmen yürüme molası vermeden ilk istasyona ulaşmak benim için moral oldu. Run.Bo raporunda ayrıntılı anlatıldığı için parkur ayrıntısına girmiyorum ama orman içi kısımlar, dere geçişleri ve teknik kısımlar gerçekten patika ruhuna uygun harika kısımlardı. Teknik kısımlarda denk geldiğimiz arkadaşlarla çok sohbet imkânı bulduk. Daha önce denk gelip koşmadığım Ereğli Koşu Grubu’ndan arkadaşlarla keyifli sohbetlerimiz oldu. 18.km’deki Kirazlıyayla İstasyonu besin açısından yeterli ve zengin içerikteydi. Bazı çeşmelerde ve dere geçişlerinde yüzümü ve kafamı yıkadım. Bazıları ciddi anlamda buz gibiydi. Uludağ gerçekten harika bir nimet bizler için.
İstanbul Ultra’nın sıcağından sonra yüksekliğin de etkisiyle serin bir havada Uludağ’da koşmak sonuç olarak harikaydı. Bitişteki ikramlar da yeterli hatta fazlaydı. Çorba ve makarna iyi geldi. Madalyayı açıkçası beğenmedim, biraz basit geldi gözüme. Tabi ahşap yerine madalyada metal seven biri olarak bu yorumu yapıyorum. Bu yorumu da asla organizasyona bir eleştiri ya da eksi puan olarak değil, sadece kişisel bir beğeni durumu olarak paylaşıyorum. Organizasyonu eleştirdiğim manasında anlaşılmasını istemem.
İşaretleme konusunda bazı açık alanlarda çubuk/direk dikilmesi daha iyi olabilir. Bunun dışında gayet güzel bir işaretleme vardı.
Seneye 66K ya da 100K parkurlarını koşmak istediğim bu yarışta emeği geçen başta gönüllülerin olmak üzere herkesin ellerine ve emeklerine sağlık.

Özet olarak ödediğim katılım ücreti ve gidiş-geliş masraflarını da hesaba kattığımda katıldığım için asla pişman olmadığım güzel bir yarıştı.

11 Beğeni