Tendinit ve Kinezyolojik Bantlama

Son katıldığım Kapadokya Ultra Trail sonrası bir sakatlık geçiriyorum. Normalde hiç bir sıkıntı yokken koşmaya başlayınca sol kalça eklemimde bir ağrı başlıyor. Devam edersem yarım saat sonra dayanılmaz hale geliyor ve yürüyemiyorum bile.
Doktor rectus femorisin kalça eklemine bağlandığı tendonda iltahaplanma yani tendinit olduğunu söyledi. Tabi istraat etmemi ve antianflamatuar krem- ilaç kullanmamı tavsiye etti.

O günden bu yana koşu ve biskletten uzak durup yüzmeye devam ediyorum. Ağrı sınırlarında yoga ve reformer plates yapıyorum. İlaçlara da devam ettiğim halde henüz bir iyileşme gözlemleyemiyorum. Söz konusu kasın devreye girdiği hareketlerde hala ağrı var.

Biraz araştırdığımda alternatif tedavi olarak kinezyolojik bantlamanın faydalı olabileceğini okudum. Acaba içinizde bu konu hakkında deneyim sahibi olan ya da Ankara’da bilgisine danışabileceğim bir uzman bilen var mıdır?

Bir de compressive support ürünlerin iyileşme sürecini hızlandırabileceğini düşünüyor musunuz?

Önce ayak anatominize ve basışınıza uygun bir ayakkabı, sonra merkez bölgenizi güçlendirmek için fitness çalışması.

Ben ayak bileğimdeki tendon ağrıları için kullanıyorum ve faydasını da gördüm. Uygulamasını fizyoterapiste yaptırmak gerekir, en azından ilk seferde. Geçmiş olsun.