Sky Erciyes vs Runfire Salt Lake

Tüm koşanlara Selam,
Önümüzdeki iki olaydan birine katılabileceğim.

• 06 Temmuz 2018 Sky Erciyes-64K veya
  • 28 Temmuz 2018 Runfire Salt Lake-80K.

İkisi de birbirinden ilginç
Erciyes 3000 metre tırmanış ve ortalama 2000 metre üzeri, müthiş manzara,
Tuzgölü düz, tırmanış yok, geçen yıl yarış raporuna göre müthiş bir macera.

Kişiye göre değişir, fakat en azından bir kaç görüş okumak isterdim,
Sağlıcakla,
Cengiz Yardibi, Ankara

Selam Cengiz bey,
Skyerciyes yuksek irtifada gecen zemini sert, taslik bir arazi yarisi. Gun icinde 3000 metre tirmanis var. Gelmenizi cok isteriz ama Tuzgolu ile cok farkli bir yaris! Tuzgolunde sicak, Ruzgar ve tuz var. her iki yarisi da bilen arkadaslar yorum yaparsa daha iyi olur. iyi kosular, atil.

SkyErciyes’i 2015 yılında deneyimlemiştim. Bu sene tekrar koşmayı planladım. Runfire ile ilgili olarak katılmadığım için bir şey söyleyemem. Ancak Erciyes bana göre oldukça zor bir parkur olup, hem koşu (parkur üzerinde ciddi bir mesafe koşu şansınız var) hem zorluk dengesi açısında kendi adıma önemli bir organizasyon oldu. Zaman limitini yaklaşık bir 10 dk aşmıştım. Parkur içinde en az beş farklı tür zemin yapısı var, örn dikenli geven otları, az da olsa çarşak inişler, kayalık bölümler, kurumuş dere yatakları ve sonlara doğru çok sıkı inişler ve çıkışlar…

1 Beğeni

SkyErciyes ön kayıt yaptım, ancak tereddütlerim var.
2017 Salomon Cappadocia Medium Trail, 63 km, koştum.
İkisini karşılaştırma olanağınız olabilir mi?
Yani kısaca fazla zorlar mı beni?
Biraz daha bilgi topladıktan sonra kesin kayıt yapmayı düşünüyorum…
Sağlıcakla,
Cengiz Yardibi

1 Beğeni

Selamlar, 2015’de Erciyes, 2016’da Kapadokya 64km’ye katılmıştım. Erciyes’i 3.5 saat daha geç tamamlayabildim. En temel farkı Kapadokya’nın, Erciyes yanında düz denebilecek bir parkur olması, Akdağ, Uçhisar çıkışları hariç. Erciyes genel itibari ile zaten yüksekte koşuluyor, ayrıca parkur içinde 2700 mt rakıma kadar da çıkılıyor. Elbette her ultra zor. Ama birinin zorluk derecesi 1 ise, diğerinin 2 diyebilirim. Erciyes’i koştuğumuz gün hava oldukça sıcaktı. Hava durumunun da etkisini göz ardı etmemek lazım. Ancak 2015 ve 2016 içinde bitirme oranları Erciyes için %60 seviyesindeydi diyebilirim. Bu oran, Kapadokya için daha yüksektir.

2 Beğeni

Teşekkür,
2016 Yarış Raporunuzu okumuştum. Zaten bundan sonra biraz endişe başladı.
Ancak bu kadar zor parkuru bitirebilen 25-30 kişi arasına girebilmek bir “challenge” olmalı.
Ancak Salt Lake 80 hem daha sıcak hem daha uzun olacağını düşündüğümden Erciyes’e yazıldım.
Umarım ben de bu maceraya dahil olurum ve önemlisi bitirebilirim, sağlıkla,

2 Beğeni