Sky Erciyes 2023

İlk defa bu sene katılacağım. Daha önce 2 kere kayıt yaptırdığım halde hep aksilik oldu ve gidemedim.
12k parkuruyla başlayalım dedim bu sene. Malum 2 hafta sonra da Uludağ var, çok zorlamaya gerek yok.
Daha önce koşan arkadaşların parkur, zemin, hava vs gibi görüşlerini almak isterim. Özellikle zemini merak ediyorum ki hangi ayakkabımı alayım yanıma.

Teşekkürler

1 Beğeni

Ben de bu yıl 12 K parkurundayım ve hemen arkasından da 30 K Uludağ parkurundayım. Arkadaşım @ZekiHOLACI geçen yıl koşmuştu. O bir şeyler yazabilir belki …

1 Beğeni

Bende 12k Erciyes-16k Uludağ yapıyorum :slight_smile:

2 Beğeni

O parkuru geçen yıl koştum ve vlog yaptım. Seyredebildiniz mi?

1 Beğeni

hayır maalesef…linki alabilirmiyim lütfen

4 Beğeni

Çok teşekkürler :pray: :pray: :pray:

1 Beğeni

12 k parkuru patikadan oluşuyor. Zemin sert tabanı darbe emici olması çok önemli,daha önce 25 ve 45 koşmuştum. Onların son kısmı galiba bu 12k. 2500 m yükseltide hava gayet güzel oluyor. Şimdiden başarılar

3 Beğeni

https://medium.com/@husy72/2-temmuz-2022-erci̇yes-ultra-sky-trai̇l-45k-f1128de9d205

1 Beğeni

Çok teşekkürler hocam. O zaman yastıklaması yüksek olan ayakkabımı alayım, zaten ağır olduğum için sert zemin çok etkileyebiliyor beni :pray:

1 Beğeni

Bu sene ben de 25K’ya katılacağım ilk kez. Aynı şekilde iki hafta sonra da Uludağ’da 30K yapmayı planlıyorum ama @stuzun ve @nkoner’in Erciyes ile Uludağ arası yakın olduğu için Erciyes’te 12K’yı tercih etmeleri bir düşündürdü şimdi. :slight_smile: Neyse çok bir iddiam yok zaten, yavaş yavaş fazla zorlamadan bitiririm 25K’yı diye düşünüyorum. Bakalım dikenler ve ince taşlarla mücadelemiz nasıl olacak.

Peki bu yarışa katılımın bu kadar az olmasını neye bağlıyorsunuz? Daha önceki senelerin videolarından ve yarış raporlarından gördüğüme göre oldukça güzel bir organizasyon, iyi bir parkur ve güzel bir doğa. Bilmediğimiz bir şeyler mi var acaba katılımın az olması konusunda.

1 Beğeni

Benim çevremden gözlemlerim şu;

  • Laverado(UTMB Puanı veriyor) ve Uludağ a çok yakın olması
  • özellikle irtifa nedeniyle çok zorlu olması
  • parkurdaki çoban köpekleri
  • ulaşım
  • fazla turistik bir yer olmaması
1 Beğeni

Rakım yüksek olduğu için tercih edilmiyor sanırım. Sky olması düşündürücü. Ben merak ettiğim için 12 K 'ya kayıt oldum. Eğer gidebilirsem de vlog çekeceğim. Bakalım nasıl olacak?

3 Beğeni

Frig deki gibi gene sizin VLOG da figüranlık yaparım hocam :slight_smile:

1 Beğeni

Üstadım, figüranlık olur mu? Komple koşu ailesi olarak baş roldeyiz.

1 Beğeni

Courses UTMB Index sayfasında Sky Erciyes yarışlarını göremedim ama yarışın web sitesinde ITRA ve UTMB puanları verdiği yazıyor. https://skyerciyes.com/

Bu durumda bu yarış UTMB puanı verecek mi vermeyecek mi?

2 Beğeni

Taşlar ve dikenler çok sorun değil. Uzun çorap giyilince sıkıntı yok. Dikenli denilen yer çok kısa bir alan. Çıkışları yıpratıcı ama. Bazı ywrler aladağlar gibi, tahtalıda bu kadar zorlanmamıştım.birkaç teknik yer var, perikartındam çıkış en meşhur olanı, diğerleri yarışta……

3 Beğeni

Muhtemelen yanlış bilgi çünkü bildiğim kadarıyla bu sene UTBM puanı veren yarış yok Türkiye’de

1 Beğeni

Verdiğiniz utmb linki doğru ve Türkiyede utmb endeksli yarışlar görülmekte. Bunların arasında Sky Erciyes yok.(Türkiyedeki diğer yarışlar gözükmekte)

https://itra.run/Races/RaceCalendar
Itra puan veren yarışlar arasında gözükmekte.

Yarış öncesi organizasyona soran biri olursa, bu puan konusunu netleştirmek için günceli yazabilir

2 Beğeni

“Arkadaş UTMB bağlantısını vermiş ama yurdum insanı tıklamadan yanlış bilgisiyle ahkam kesiyor” desem bu üslup doğru olmaz.(bu sene UTMB puanı veren yarış olduğu görülüyor). Bilgi konusunda da fikir konusunda da karşı olduğumuz şeyleri yapıcı dille ifade etmeliyiz :slightly_smiling_face: Belki forum kurallarına uygun ama gri bölgelerde iletişim yorucu olur.

5 Beğeni