Sıcakta Koşu ve İlk Yardım

Antalya’da yaşayan biri olarak yaz döneminde sabahları bile 30C sıcaklıklara maruz kalıyorum. Yaz yarışlarının koşulduğu şu günlerde koşuculara faydası olacağını düşündüğüm şu makalenin çevirisini yaptım (ve uyarladım) umarım keyifle okursunuz. Ayrıca sizlerin sıcaktan korunmak için önerecekleriniz varsa yorum olarak yazarsanız tüm forum okuyucularının saydalanacağı ortak bir havuz oluşturabiliriz. Sağlıklı kalın!

Sıcakta koşu ve ilkyardım

9 Beğeni

Güzel faydalı bir paylaşım teşekkürler.

1 Beğeni

Tuzgölü koşusu öncesi faydalı bir yazı olmuş.Teşekkürler

1 Beğeni

Haziran ortasından beri akşamları koşuyorum ama performans düştü, başka etmenler de olabilir ama Mayıs ayında 10 k sorun olmazken şimdi, 6-7 k beni bitiriyor, nabzım hızlı yükseliyor. Antrenmanlarım biraz düzensiz oldular bu aralar ama sebebi ne olabilir?

1 Beğeni

Çok büyük oranda hava sıcaklığının etkisidir. Sanırım herkesin performansı az çok etkilenmiştir, bence gayet normal bir durum. Sıcağa adapte oldukça, olağan performansınıza yaklaşırsınız ama yine de kış aylarında ki kadar olmayacaktır. Muhtemel yaz sonunda herşey eski haline döner.

1 Beğeni

Gün içinde bol sıvı almaya gayret edin. @SedatKurtulus un yazdığı gibi yaz aylarında herkes etkileniyor. Bir de kişisel tercihim yazın sabah çok erken koşmaktır. Akşam sıcak ve nemli oluyor. İyi antrenmanlar.

Suyuma ediyorum, sabah kaç zamandır istiyorum ama daha uykuyu bırakamadım.

1 Beğeni