Salomon Cappadocia Ultra Trail 2017 - Değerlendirme

Tembel ve vasat bir koşucu olarak bütün hesapları cutoff süresine göre yaptım . Ama ürgüp damsa arası 11.5k gösterirken neredeyse 15k olması benim zaman uçurumundan yuvarlanmama sebep oldu.(Asıl sebep çalışmamak tabi) . Finişinden geçmediğim hiçbir yarışın madalyasını almayı düşünmedim ama finişir yeleğide veremediler almak istediğimde (Adında bile finisher var tabi) . Ama geriye yarıştan bir hatıra kalmıyor bu şekilde tişörtümüz dışında .
Ürgüp dropbag istasyonunda ki yemekler (çok az yemiş olsamda ) finiş yemeğinden de makarna partisi yemeklerinde de güzeldi bence .
Emeği geçen herkese teşekkürler.

Güzel video. Elinize ayağınıza sağlık

Ultra deneyimlerim arasında, İznik Ultra 46k sonrasında Kapadokya 30k da bayağı atraksiyonlu geçti benim için. Bayrak takibi yerine önümdekileri izleyince, 2. checkpoint noktasını kaçırınca, susuz ve yiyeceksiz bitirmek bayağı yıprattı. Rota üzerinde bir tane bile çeşme olmaması ise şaşırtıcıydı.

Organizasyon genel olarak başarılıydı. Benim gözümdeki 2 sıkıntı şöyleydi;

• Kayıt aşamasında da belirtilen, araziye uyumlu ayakkabı kısmı biraz daha vurgulanabilir veya zorunlu hale getirilebilirdi. Hoka Challenger Atr’lerim ile ben bile çoğu noktada kayarken, Nike’ın Free modeliyle koşmaya çalışanlar doğal olarak single track’lerde kaydılar düştüler. Kendilerini sakatlamak bir yana, doğal olarak bizlere de zaman kaybettirdiler. Cut-off’a 6 dk kala madalyayı almak paha biçilmezdi ama merdiven ve ip geçişlerinde kaybedilen vakit kısmı gözden geçirilmeli.

• Desteklemeye gelen arkadaşlarım, check point’lere ulaşmaya çalışırken, görevli çocukların parkur hakkında bilgi sahibi olmadıklarını söyledi. 60k koşan bir arkadaşımızı cp’de bu yüzden görememişler. Önümüzdeki sene, rota yayınlanırken cp’lerin koordinatları veya konumları paylaşılabilirse ulaşımları kolaylaşabilir.

Dediğim gibi, diyabet ve kilolu bir koşucu için her ne kadar zor olsa da, seneye de tekrar bu parkuru koşmak istiyorum…:slight_smile:

3 Beğeni