Sağ ayakta ağrı 3 hafta oldu, yardım

Arkadaşlar Selamlar,

29 yaşındayım, mühendisim ve 5 yaşımdan beri çeşitli spor dallarıyla ilgilendim, Aralık ayında sağ kol bursit-tendinit sakatlığım tenis oynarken nüksedince artık yeter dedim sağ kolumu kullanmayacağım bir spora başlamaya karar verdim. 6 aylık tedavi sürecenin ardından 15 Haziran’da bir anlık bir karar ile koşmaya karar verdim :slight_smile:

Koşarken Nike+ android programını indirdim kendimi bu şekilde takip ediyorum. Siteden aldığım bilgiler çok faydalı oldu, adminlere çok teşekkürler :slight_smile:

23 Haziran’dan itibaren Nike+ datalarını tutmaya başladım ve haftada 4-5 gün koşuyorum. Bugün itibariyle 10 koşum oldu, toplam 71.99 km, avg distance 7,29 km, avg pace 8’39’’. En hızlı 1K 05:56, en hızlı 5K 35:27, dün en uzun koşumu yaptım 11km. Bu arada Mersin çok sıcak ve bunaltıcı, koşmak ve nefes almak için sürekli müzikle motive olmaya çalışıyorum.

Sağ ayağımın (orta kısım) iç tarafında bir ağrı 1-2 haftadır devam etmekte, dün de sağ diz (sağ dış taraf) taraf altında bir ağrı oluştu acaba normal mi? Ağrılar koşmama engel olmuyor, ama sakatlanmaktan korkuyorum.

İkinci olarak Kasım’da İstanbul-Avrasya’ya 10K ve Aralık’ta Mersin 15K’ya katılmak istiyorum, yıllarca spor ile uğraşınca insan boş duramıyor :slight_smile: Acaba erken mi? Yada o zamana kadar hazır olabilir miyim? Tavsiyeleriniz var mı acaba?

Teşekkürler,

1 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun. Kasım’ a kadar bayağı vakit var. Erken değil. Sakatlık konusunda bişey diyemem ama mesafe ve hızı birden artırmayın. Esnemeyi ihmal etmeyin. Buz koyun. Ağrı varsa dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

Teşekkürler, 2 gündür dinleniyorum belirgin düzeyde ağrı geçti. max. 1 haftada birşey kalmayacak gibi duruyor, haftada 3-4 gün antrenman benim için yeterliymiş :slight_smile: