Rejenerasyon Çorabı

Selamlar,

Daha önce veya aktif olarak rejenerasyon çorabı kullananınız var mı acaba? İşe yarayıp yaramadığı hakkında kullanıcı bilgilerini almak isterim.

Ben kullandım, bir faydasını görmedim.

bende CEP markasının recovery çorabı var eğer kast ettiğiniz buysa, satın almış olmaktan çok memnunum…2-3 saati aşan yolculuklarda da kullanıyorum hatta…

Kompresyon ürün gruplarında vadedileni en iyi karşılayan üründür bence. Uzun yarışlar sonrası kullandığımda kalf gerginliği daha hızlı geçiyor ve ağrılar daha kolay atlatılıyor .2-3 farklı markanın var maalesef pahalı olan gerçekten daha iyi.

1 Beğeni

Yapılan bir deneyde, rejenerasyon çoraplarının laktak eşiğine bir etkisi olmadığı ama kan akışında belirgin bir farklılık yarattığı gözlemlenmiş.

https://www.researchgate.net/publication/311328404_The_Effects_of_Compression_Socks_on_Arterial_Blood_Flow_and_Arterial_Reserves_in_Amateur_Sportsmen

1 Beğeni

Varis problemi olan ve varislerinden ameliyat olmuş birisi olarak kompresyon çoraplarını ilk tedavi amaçlı kullandım. Şu anda da koşarken/yürürken kullanıyorum. Kan dolaşımı konusunda kesinlikle işe yaradığını “kendi deneyimlerime dayanarak” söylebilirim.
Hem koşu anında hem de recovery zamanında kullanıyorum ve bence faydalı ürünler.

Selamlar,
Ben bu ürünleri yarış/antrenman sonrasında kullanıyorum ve faydasını görüyorum. Gerçekten rahatlatıyor. Yarış sırasında giyemiyorum, çok rahatsız ediyor.

koşu sırasında kompresyonlu sleeve’ler var, ayak bileği ile diz arası için…onları deneyebilirsiniz, ben uzun idmanlarımda çorap, yarışlarda sleeve kullanıyorum, sleeve bir kademe daha hafif ve daha az hissettiriyor kendisini…

Toplar damarları ve kasları destekleyerek, spor sonrası kanın geri dönüşümüne etkisi var diyorlar. Kullanan var kullanmayan var.

Decathlon’un kompresyon etkili tozluğunu(link) kullanıyorum, calf ağrısı kalmadı, en kötü koşu sonrası 1 saatte bir şey kalmıyor. Bu tip ürünleri alırken bedenini bacağınıza göre seçmek çok önemli yoksa hiçbir yarar göremezsiniz. Yukarıda da yazılmış, dolaşımı destekleyip rahatlatarak ağrıya sebep olan kimyasalların uzun süre bölgede kalmasını önlemeye yardımcı oluyor. Elbette kişisel farklılıklar olacaktır, kimine çok iyi gelirken kimi o kadar da yararını görmez hatta hiçbir yarar görmez. Deneyin zararını görmezsiniz, en fazla giden para olur ama yararını görürseniz ödediğiniz paraya değecektir.