Polar antremanları hk

Merhaba, forumda ve koşuda çok yeniyim ama çok hevesliyim :slight_smile: Hedefim orta vadede yarı maraton koşabilmek, kullanmaya başladığım saat yarı maraton için bana 14 haftalık bir program hazırladı sizce bu süre yeterli midir? Bir de ağırlıklı olarak antrenmanları koşu bandında yapabileceğim bu problem yaratır mı ? Eğimi hangi düzeyde tutmalıyım? Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

koşu bandı sorusunun cevabı kolay, genel kabul görmüş durum dışarda koşma etkisini almak için eğimin 1%'de olması gerektiği…

programa bakarsak 14 haftalık süre de bana normal geldi…geçen hafta run less run faster kitabındaki programı uyguladım, haftada 3 koşu, 16 haftalık bir programdı…12 haftalık yarı maraton programları da gördüm internette fakat haftalık koşu sayıları 4-5 olduğu için tercih etmemiştim…

kendi tecrübem, koşu bandı tempo ve interval için çok ideal…çünkü devamlı data kontrol etmekle uğraşmıyorsunuz…fakat bu tembelliğe de sebep oluyor, kendinizi bıraktığınız an hedef pace’de koşuyorsunuz…koşu bandında bir süre çalıştıktan sonra dışarda koşarken kendimi daha fazla zorlamam gerektiğini hissettim (tamamen psikolojik de olabilir)…o sebeple ben haftalık 3 koşunun 2 tanesini koşu bandı, 1 tanesini dışarda yapıyordum…