Ön bacak ağrı yardım!

3 hafta içerisinde bir fiziki yeterlilik sınavına gireceğim 1500 metrelik koşu parkuru var ancak kaval kemiğimde oluşan ağrı nedeniyle önceden koşabildiğim bu mesafeyi şuanda tamamlayamıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum…(Bu ağrıdan en kısa zamanda kurtulmak için ne yapabilirim?)

Öncelikle doktora görün .Fazla zorlamaya bağlı shin splits denilen bölgede ağrı oluşur.Ağrıyan yeri bul tam oraya viks ile masaj yap ben öyle yapıyorum. ağrıyı dağıtana kadar devam et. 3 haftaya çok rahat iyileşirsin.Başarılar dilerim.

1 Beğeni

Stres kırığı olabilir. Mutlaka doktora görünmek gerekir. Teşhise göre tedaviye başlamak en doğrusu.

2 Beğeni

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.bu oluşan ağrı koşmaya başadıktan 200 m sonra dayanılmaz bir hal alarak koşmamı engelliyor ve bırakmak zorunda kalıyorum bu oluşan ağrı için önerebilceğiniz krem var mı? istirahat etmem için yeterli zamanım yok sınava hazırlanmam gerekiyor :frowning:

Yeteri kadariyla isinmadigimda bende de oluyordu. Iyice isinip , esneme hareketlerini yapmaya basladiktan sonra benim agrilarim kesilmisti.

2 Beğeni

baldır çorabı tabiye ediyorum. kompres olanlarından

1 Beğeni

Yabancı sitelerde bu tür durumlarda sıklıkla tavsiye edilen ve İngilizce kavramların ilk harflerinden oluşan bir tedavi var: RICE (Rest-Ice-Compression-Elevation) yani Dinlenme-Buz-Kompresyon-(bacağı) Kaldırma (Yüksekte Tutma)
Dinlenme: bir süre acı veren aktiviteye ara vererek dinlenmek
Buz: Ağrıyı ve varsa şişkinliği azaltmak için günde 2-3 kez 10ar dakika ağrılı yere buz uygulamak
Kompresyon: Elastik bandaj ile çok sıkı olmayacak şekilde sarmak (ya da compression çorap giymek)
Yüksekte Tutma: Buz uygularken ve dinlenme durumlarında ağrılı bacağı birkaç yastık yardımı ile yukarıda tutmak.
Bir de stereoid içermeyen antienflamatuvar ilaçlar (Ibuprofen, advil benzeri) içilmesi öneriliyor.
https://www.pro-tecathletics.com/Injuries/Lower-Leg-Ankle/Shin-Splints
http://www.webmd.com/first-aid/tc/rest-ice-compression-and-elevation-rice-topic-overview
Geçmiş olsun, acil şifalar.

1 Beğeni

spor hekimine görünün. stres reax. tablosuna uyuyor.