Nike Zoom Fly Flyknit 950 K Kullanım Sonrası Yorumlarım


Nike Zoom Fly Flyknit
Merhaba arkadaşlar. Şuanda kullanmış olduğum ayakkabı Nike Zoom Fly Flyknit. Ayakkabıyı Zeytinburnu Olivium AVM’den 399 TL gibi bir fiyatla almıştım. Ayakkabının satış fiyatı nereden bakarsam bakayım şuanda 530 TL’den aşağı değil. Şimdi gelelim 950 K kullanımın ardından yorumlarıma.
Ayak numaram 41 ama bu ayakkabıda bana 42 numara tam oldu.
*İlk giydiğim an o tabanın yumuşaklığı ve verdiği his muhteşemdi. İlk defa bu kadar yumuşak tabanlı bir ayakkabı giydim.
*Ayakkabının topuk bölgesi oldukça tatminkar. *Dışa basan yada içe basanlar için tasarlanmamış. Nasıl basıyorsanız basın, her türlü koşarsınız.
*Çok hafif bir ayakkabı.
*Ayakkabı bağcıklı ama tek parça dili yok. Güzel bir bağlama ile bağcıksızmış gibi kullanılabiliyor. Ben giyip çıkartırken bağcıklarını açmıyorum.
*950 K kullanımın ardından bile ayakkabının hem dışı hem tabanı hala çok sağlam. Bu beni oldukça şaşırttı.
*Ayakkabının tabanı elle bükülemeyecek kadar sert bunda içerisinde bulunan sert plastik tabakanın etkisi büyük.
*Ayakkabının ayak bileği için çok küçük bir dolgu desteği var. Biraz daha dolgun bir bilek desteği kesinlikle daha iyi olurdu.
*Ayakkabı yumuşak tabanlı olduğu için patika koşullarına uygun değil. Patika koşularında ayak burkulmalarına kesinlikle davet çıkarıyor. (Büyük bir sakatlığı kıl payı atlattım) Zaten %100 asfalt ayakkabısı.

4 Beğeni

Ben de ayni ayakkabiyla bir seneyi devirecegim kendi adima tek eksik diye soyleyebilecegim olay tabanin alaninin biraz dar olmasi biraz daha genis yapsalarmis tadindan yenmezmis.
Ben de dengesiz bir zeminde burkulma atlattim.
Ama sonuc olarak ciddi anlamda begendigim bir ayakkabi

1 Beğeni

içerisinde bulunan sert plastik tabaka = karbon fiber plaka

1 Beğeni

Günaydın.
Sanırım karbon fiber plaka yok bu ayakkabıda. Bu ayakkabıda sertleştirilmiş naylon tabaka var. Vapor fly %4 ile Alphafly Next’te karbon fiber plaka var.

bende yarış ve antrenman için güzel bir nike alayım diyorum. Gözüme Pegasus 37yi kestirdim. Bu ayakkabıda aklımı karıştırdı. Şimdi ben ne alacağım.

Pegasus 37 gerçekten çok güzel bir ayakkabı. Antrenman için biraz pahalı geliyor bana. Zoom Fly Flyknit antrenman için ideal bence.

Dün Pegasus 37 denedim fakat ayağımın üst kısmını sıktı. Asics Nimbus ve Kayano giyiyordum onlarda bu sorunu yaşamıyorum. Tr de Nike giymek nasip olmayacak herhalde. Nike Pegasus 36 vomero geçen yıl bunları denemiştim. Aynı sorunu Salomon Sonic 3 te yaşadığım denemek için giydiğim de. Asics devam şimdilik.

Yeniden merhaba, nike renew diye bir ayakkabı indirimde şuan. Hem bu ayakkabı hakkında görüşlerinizi merak ediyorum hemde bazılarında nike renew yazıyor bazılarında nike renew (GS) yazıyor. Bu gs ne demek

GS, belli numaralar arasında bulunan ‘çocuk boy’ u (3.5 - 7) ifade eder.

2 Beğeni