Nike Air Zoom Pegasus 37 hakkında bilgi

Nike Air Zoom Pegasus 37 kullanmış birisi varsa nasıl ayakabbıdır Rahat mıdır ? Hız konusunda nasıldır ?Hızlı tepki veriyor mu ? Uzun yol koşularında rahatça kullanabilir miyim ve hız antrenmanlarında ?

37 hariç hepsini aldım ve kullandım başka bir marka ya da model kullanmadım.Çok rahat ,her gün 10000 metre koşan birisiyim,hafif ve hız konusunda hiç sorun yaşamadım.Yağmurlu havalarda biraz kayıyor ama önemli ölçüde değil,

1 Beğeni

37’yi kullanıyorum. 34 versiyonuyla beraber 37ye kadar hepsini kullandım. Şunu soyleyebilirim diğer modeller gibi topuğu çok iyi kavramıyor. Bu bende hafif bir rahatsızlık oluşturdu ama yabancı sitelerde bağcık bölümünde sonda kalan 2 boş kısmı da iliklersek bu hissin biraz olsun ortadan kalktığı yazıyordu, bunun dışında diğer iterasyonlara göre daha responsive bir ayakkabı olduğunu söyleyebillirim.

1 Beğeni

Peki ayakkabınızın üst kısmında aşınma var mıdır?

Teşekkür ederim cevabınız için.

Evet baş parmağın oldugu yer deliniyor

Bunu göz önünde bulunduracağım.Cevabınız için teşekkür ederim.Bir sitede de Nike React Miler in daha iyi bir ayakkabı olduğunu okudum.Ayakkabı arayışındayım.Hala araştırıyorum

Şu şekil oluyor

Pegasus 34 kullanıyorum;

Topuk kısmında bolluk oluşuyor, üstteki deliklerden de bağcığı geçirsen o bolluk maalesef gitmiyor.

Baş parmak kısmında delik oluşmadı, tırnağımı çok derinden kestiğim için belki bende oluşmadı.

İlk 300-400 km güzel randıman verdi ama sonrasında ben memnun kalmadım.

30, 33 Shield, 35, 35 Shield , 36 kullandım. Bazısı eksik bazısı fazla ama hepsinden memnun kaldım. Daily trainer denilince herhalde akla ilk gelen ayakkabılardan biri Pegasus’tur. Bende burunlarda bir aşınma hiç olmadı.

Yanılmıyorsam Nike React Miler daha fazla desteği olan biraz daha uzun mesafeler düşünülerek yapılmış bir ayakkabı. Belki destek açısından uzun mesafelerde önerilmiştir ama kısa ve orta mesafelerde Pegasustan iyi gibi görünmüyor.

Son 5 aydır Pegasus 37 kullanıyorum. Genel anlamda çok memnun kaldım. Bundan önce Brooks ondan öncede Adidas Marathon kullanıyordum. Şimdiye kadar giydiğim en iyi antrenman ayakkabısı diyebilirim. Ayakkabı işi tamamen kişisel ve ayak yapısı ile ilgili aslında.

33 kullanıyorum yaklaşık olarak 600 Km koşu yaptım. Sağ baş parmağım biraz havaya kalktığı için hafif bir aşınma baş gösterdi. Ayrıca biraz benim topuk üzerine inişlerimden kaynaklı topuk kısmında çökme oldu ve emekliye ayırdım. Şimdi uygun fiyatla 37 almayı düşünüyorum

Hocam ben de ayakkabı arayışı içindeyim. Sizin gibi Pegasus’u düşünüyorum. Ne karar verdiniz? Aldınız mı?

44.5 numaraya sahibim. Toplamda 44km koşmuşum, 400 tl ye satabilirim alacak olan arkadaşlar için…