Nasıl bir koşu programı beraberinde diet yapmam lazım?

Herkese merhabalar öncelikle yeni üye olmanın verdiği heycanla yazmaya başladım. Uzun bir sürenin ardından geçen hafta tekrar koşmaya başladım. Aktif olarak 2 aydır 4 km yüzdüğüm için vucudumda çok fazla hamlık yaşamadım. 6km rahat bir şekilde 41 dakikada koşabiliyorum. Tabiki şuanda vucudum ağir olduğu için biraz kalflarımda ağri oluyor. Hem kilo vermeye yönelik hemde koşu süremi ve uzatabilicek nasıl koşu programı yapmam lazım. Birde bunun yanında nasıl beslenmeliyim. Protein agırlıklı besleniyorum, yediklerimede dikkat ediyorum. 1.95 boyunda 98kg 27 yasındayım.

1 Beğeni

selam.hoşgeldin.
zaman zaman sportif hedeflerimi değiştirdiğim için kilo alıp veriyorum duruma göre. en son ağustosta diyete başladım ve yaklaşık iki- iki buçuk ayda 95 kg’dan 77 kg’ma indim. programım çok basitti: düzenli akşam koşuları ardından recovery sürecinde %60 protein %40 karbonhidrat dengesiyle az miktarda kalori aldım. aslında bu dengeyi her öğün korudum ancak kahvaltılarda kalori üst sınırı koymadım. yiyebildiğim kadar yedim. öğlen 750 kalori civarı tükettim. basit ara öğünler de var tabi. haftasonları komple rahat bıraktım bünyeyi.
ama asıl belirleyici olan sürdürülebilir yoğunlukta akşam koşusu ve sonrasında alınan minimum kalori oldu.

2 Beğeni

Akşamları yemekten önce mi sonra mı koşuyordunuz?

1 Beğeni

Standart bir aksam yemegi hic yemedim kilo verme surecinde, sut ceviz pekmez gibi gecistirmek icin besinler tukettim. Ama illa yiyecekseniz yemekten sonra kosmak daha faydali olur

1 Beğeni

merhaba,

benimde fazla kilolarim var (yaklaşık 3kg), her gun en az 20dakika koşuyorum. beslenme olarakta kalori diyeti yapıyorum ve kalorilerimi myfitnesspal ile takip ediyorum. koşu içinde runtastic pro kullanıyorum, eşzamanlı çalıştığı için yaktığım kaloride oraya gidiyor ve ona göre daha kaç kalori yiyebileceğini gösteriyor.

1 Beğeni

Çok teşşekürler, bunun işe yarıyacağini düşünüyorum. bu hafta itibariyle akşam koşularına başlıycam. Akşam kalorisini olabildiğince kısıcam.

2 Beğeni