Manavgat ultra öneriler

Herkese merhaba, foruma yeni katıldım. Çok da güzel paylaşımlar okudum iyi ki katılmışım. 8 şubatta manavgatta 12 k koşucam. Daha önce avrasya da 15k ve antalya da 20k koştum. Ama ilk kez manavgat gibi bir parkurda koşucam. Her türlü tavsiye (giyim, beslenme, ayakkabı vs.) işime yarayacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

2 Beğeni

Geçen sene 38 i koşmuştum, 12k için dere geçişi varmıydı hatırlamıyorum ancak hava durumu geçen sene ki gibi olursa çamura ve ıslaklığı göze alın.

Bilgi için teşekkür ederim.

12K için ilk tavsiyem, tadını çıkarın :))
Manavgat Ultra websitesinde yer alan ekipman listesini mümkün olduğunca tamamlayın, Bir arazi çantası ile koşmak, yağmurlu ve çamurlu parkurda ekipman taşımak açısından çok avantajlı olacaktır. (Koşu sırasında değişken hava koşullarında üst değiştirmek vs.daha pratik oluyor) Ayak Burkulması vs.durumlar için bir krem ve bandaj almanızı öneririm. O güzel doğada 12K nasıl bitti pek anlamayacaksınız o yüzden keyfini çıkarın.
Ha bir de benim gibi 66K koşacaklara şans dileyin :))

1 Beğeni

Mrblar, Hoş geldiniz.

Merakımdan soruyorum. Bu sorularınızı sormadan önce google’da yarış raporları ve vlog araması yaptınız mı?

5 yıldır katıldığımız her yarışın her türlü parkur, deneyimlerini www.teamrunbo.com 'da yarış raporları olarak, insta / youtube kanalımızda da görsel olarak içerik yayınlıyoruz. Sizin gibi soruları olanlara yönelik bu raporlar. Gönüllü olarak o kadar çok emek, zaman ve para harcıyoruz ki, burada yönelttiğiniz soruları görünce üzülmeden edemiyorum.

Arzu ederseniz, son 4 yıldır Manavgat’ta koşulan yarışların 3’ü ile ilgili yarış raporlarını web sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca, koşucuları ilgilendiren pek çok içerik de burada yer alıyor.

Sevgilerimle,
Team Run.BO adına

5 Beğeni

Her ne kadar yaklaşımınız güzel olmasa da merakınızı gidermek adına cevaplayayım. Elbette basit bir google araştırmasıyla ulaşabildiğim her türlü bilgiyi ediniyorum. Bu konuda emek veren herkese de ayrıca teşekkür ederim. Ancak her koşanın sizin gibi public yayınlar yap(a)mayacağı gerçeği üzerinden de forumda yapılabilecek katkıları almak benim gibi acemiler için iyi olabilir diye düşünüyorum. Tekrar emekleriniz için teşekkür ederim, sizi yorduğum ve üzdüğüm için de kusura bakmayın!

1 Beğeni

çok teşekkür ederim, bol şans dilerim :).

Sadece amacı yeni başlayan birine iyi niyetli olarak yardım etmek ve kaynak göstermek olan birine (zaten başka amacım ne olabilir ki??) sarf edilen bu sözler…
Vay vay…
Kusura bakmayın…
Benim saflığım!

Esas ben size başarılar dilerim!

2 Beğeni

Kızma hemen forum birazcıkta sohbet muhabbet yeri. Yazdıklarını okuyunca seni tanımasam ‘’ bizden nasıl haberin olmaz ‘’ tonlaması alıcam neredeyse .
Google tek taraflı iletişim burada sorma ve cevap alarak iletişimde bulunma olanağı var kişilerin. Her ne kadar aynı veya benzer sorular sana da bana da milyon defa gelse de bizim cevaplar fazla detaylı ve direk netice oluyor. Böyle olunca bizimle sohbette pek tatlı olmuyor .Kişilerin yakın çevresinde yüz yüze bunları konuşacağı kimseler olmayınca burada sohbet amaçlı bulunmaları normal sanki .Bu soruyu soran arkadaşın niyeti sanki böyle biraz .Bizler biraz kenardan izleyip kökten yanlışlara müdahale etmeliyiz gibi sanki,muhtemelen,galiba. En azından ben öyleyim epeydir.Hatırla ilk başlarda sende koşmak kadar sohbetini seviyordun eminim. Şimdi de seviyorsundur ama 12 km sana bi şey etmiyordur. Her şey var aslında Google amca da .Öyle bakarsan foruma bile gerek yok :wink: Böyle yaklaşırsan bi daha ki trail de geçerim seni bak .

4 Beğeni

Ahaha… hayır tersine çok önemsiyorum tek haneli koşuları, ne büyük heyecanlar! Hepimiz o yolculuktan geçmedik mi? İlk Kaçkar Ultra’ya 2015’te gönüllü gittiğimde (uzun mesafeyi koşamayacagimi bildiğim için gönüllü olmuştum), sonra da salya sümük yazmıştım raporumu.

Ne emek, ne duygular, ne tecrübelerle yoğruldu… yaptığımız her işi tutkuyla yaptık, yapmaya da devam edeceğiz…

Biz bu soruları sorduğumuzda cevaplarını pek bulamadık. Kendimiz sorduk, kendimiz cevapladık… ahaha… şaka bir yana, bazı arkadaşlar 2 soruyla cevap yapıştır kolay zannetse de, özetle 5 yıldır yaşıyoruz, biriktiriyoruz ve paylaşıyoruz…

Fakat bu ultra konular, keşke bu kadar basite indirgenebilseydi… ah… keşke. Soruları okuyorum ve dediğin gibi, yardım mı etsem, etmesem mi bazen bilemiyorum. Seviniyorum ne güzel yeni biri katılmış. Konu özelinde çok sevdiğim bir yarış, 3 kez koşup o kadar çok materyal üretip paylaşmışız ki… ne kusur ettik acaba dedim de bu temel soruların cevabını bile bulamamış… Ama arkadaşın “iyi niyetli” cevabı bana yetti, bundan sonra cevap vermeyeceğimi anladım. Sağolsun beni bir ikilemden kurtardı…

Bu arada,
Sizinle aynı yarışta olmak büyük bir onurdur efenim…

1 Beğeni

Geçen sene teknik toplantıda dere geçişi olacağını söylemişlerdi, çok da ultra deneyimimiz yok, ayakkabıyı çıkarıp geçeriz sonra havlu ile kurularız veya ayağımıza komple bir çöp torbası geçirip koşarız gibi çözümler ürettik , parkura bir çıktık ne havlu ne torba, bam bam bam, ortalık dere çamur dolu, o zaman dan beri hiç bir su veya çamurda durmam, yok ayağım ıslanacak, ayakkabı çamur olacak vb… üstüne üstüne devam, çok da eğlenceli.

5 Beğeni

Özellikle merak ettiğim konulardan birisiydi bu. Videolarda gördüğüm kadarıyla ilk 12 k içinde su geçişi 1-2 yerde var. Sanırım bam bam bam metodu işimi görür :). Teşekkür ederim.

Evet geçen sene 12K’da biri epey küçük olmak kaydıyla 2 adet dere geçişi vardı.

2 Beğeni

Başarılar dilerim şimdiden sana. Bu sene 37K kategorisinde Manavgat’ taydım. Hava normal şartlarda pek zorlu değil. Çamurda ayakkabısı çıkanlar vardı bir noktada :slight_smile: Biraz tırmanma, biraz da zemin sürprizleri seni bekliyor olacak, bastığın yere dikkat etmeni tavsiye ederim. Ayakkabı da artık trail konseptine geçmen gerekecek. Dere geçişi varmıydı 12K da bende şimdi hatırlamadım, brifingte de bilgi verirler zaten sizlere, biraz kısa ama en son antik kente tırmanırken keyif alacaksındır :slight_smile: Ultralarda görüşmek üzere.

1 Beğeni

İlginiz için teşekkür ederim. Bir trail ayakkabısı aldım, ara sıra deniyorum. Zeminle ilgili alışık olmadığım için zorlanabilirim belki ama illaki bir ilki olacak. Umarım yakın zamanda daha uzun koşularda görüşürüz.

1 Beğeni

Selamlar…2 kez 38 koştum.Bu Bu kez 70 k niyetim var vakit bulursam.Gözünüzde büyütmeyin.Geçen yıl hava yağmurlu şu bu derken ,ayaklarımızı ıslatmayalım falan diye önlem almaya fala çalıştık.Ayaklarımıza poşet hazırladık dere geçerken ıslatmayalım diye.Ama koşu içinde çamuru ,deresi kimsenin umurunda olmadı.Zaten pek çok yer çamurdu…Islandık ,ıslandık kuruduk ) .Hatırım da kaldığı kadarı ile 12 k,lar bir kez su görecek galiba…Beslenmeye gelince; yine yanlış hatırlamıyorsam, 12 k ların finişi zaten ilk cp noktası…Suyunuz ve ,ve kullanıyorsanız 1 ad jel,kullanmıyorsanız 3 hurma yeterli…Esasen hiç bir şeye gerek bile olmayabilir…Ama harika bir organizasyon…Başarılar diliyorum…

1 Beğeni

Teşekkür ederim bilgiler için. Başarılar dilerim.

1 Beğeni