Mammut Tahtalı Run To Sky 2018

18-20 Mayıs 2018 de 4. gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olma özelliğini taşıyan Run To Sky’a 2 aydan az bir süre kaldı.
10 Ülkeden 300 kişi kayıtlarını tamamladı bile.
2018 de değişen parkurlarla birlikte 5 adet yarış mevcut.
Ultra Sky 100 K 5000 M+
Berg Sky Race 60 K 3800 M+
Run To Sky 27 K 2650 M+
VK 6 K 1200 M+
Chimera Run 30 K 1000 M+
Herkes için keyifle koşulacak parkurlar hazırladık.
Chimera Run Parkuru değiştirildi ve 30 K oldu. Herkesin keyifle koşabileceği bir parkur haline getirildi.
Zirveye ulaşmak hiç bu kadar mutlu etmemişti.
yarışmacı listesi ve ayrıntılar için www.tahtaliruntosky.com

6 Likes

Kayıtlar 14 Mayısta sona eriyor.
An itibariyle 20 ülkeden 295 kişi kaydını tamamladı bile.
Parkurunu seç ve sende bu maceranın içinde yerini al.
www.tahtaliruntosky.com

2 Likes

Kayıtlar 1 hafta sonra sona eriyor.

1 Like

Merhaba,

Ne tür bir ayakkabı ile koşmamızı tavsiye edersiniz? Altı tırtıklı speed cross sizce doğru bir taban mı?

Orada olmak için sabırsızlanıyorum. Görüşmek üzere.

1 Like

Merhaba, ben 2 sene önce katılmıştım. Altı kesinlikle sağlam ve tırtıklı olursa iyi olur.
Zorlu bir mücadele sizi bekliyor olacak.
Katılan bütün arkadaşlara başarılar şimdiden.

Ama bu yarışın en güzel yanı, şu an sanırım çıralı da bütün dut ağaçları meyvelerini vermiştir. İnanılmaz güzel bisiklet ile gezip meyvelerin tadına varmak :slight_smile:

0 Likes

Run.Bo Bike’den Tahtali Run to Sky gonullu raporunu okumak istiyorsan:

7 Likes

3 Likes

Polat Bey yarış boyunca bir şeyi çok merak ettim sizden müsait bir zamanınızda açıklamanızı rica ediyorum şöyle ki:

Beycik sınır zamanı 4.30 saat, Zirve sınır zamanı 7 saat. Konuştuğumuz koşuculardan, raporlardan ve sizlerden Beycik’e ne kadar zamanda ulaşırsanız Zirve’ye de aynı sürede ulaşacağımızı öğrendik.

Sorumu anlamışsınızdır buradaki tutmayan matematik bana biraz insafsızca geldi açıkçası :slight_smile: Birincilerden veya iyi koşuculardan görebildiğimiz kadarıyla Zirve süresi ancak 30dk sürelerinde iyileşme gösteriyor. Beyciğe 4:30, 4:00 saatte ulaşan koşucular moralman çöküyorlar bence. Ben 3:19 süresinde ulaştım ona rağmen stres yüksekti.

Evet yarışın zorluğu da burada belki katılabilirim ama bu kuralın motivasyonunu merak ettim. Zirve’de ki hanımefendiye bu soruyu sordum ama tatmin edici bir cevap alamadım maalesef.

Görebildiğim kadarıyla bu sıcak ve susuzluk sebebiyle olsa gerek 3 parkurun bitirme oranları %50-55 oranlarında.

Ben 60K parkurundaydım, Zirve’de sınıra 20dk kala gelebildim, Zirve çıkışında 3km kala suyum bitti maalesef, acemilik… dengem altüst oldu ve bırakmak zorunda kaldım. Bir yeni başlayan olarak yorumum Alanya’dan zor ve çok ciddiye alınması gereken bir parkurmuş.

Saygılar.

1 Like

Tuğrul bey
Merhaba
Burada hataya düşülen konu şu.
Biz sizlere sadece ıstatistik aktarıyoruz.
Bu sizin çıkışlarda daha iyi olmanız durumunda veya ilerledikçe daha iyi bir tempo yakalamanız durumunda tabii ki değişebilir.
Amacımız yanlış bir bilgi vermek değil.
Tahtalı Dağı her sene farklı hava şartları sunmakta ve bu konuda sizlere düşen hava tahminlerini takip edip buna göre önlem almak.
Su istasyonları ekstra su noktaları sizlere iletildi.
Beycik Cut off süresi 4.30 saatir bu doğru.
Ancak burada bu sürenin belirlenmesi herkesin zirveye çıkması için zaman verilmesi.
Yani 4.30 da beycik e ulaşan bir sporcu tabiiki de finisher olamayacaktır ancak zirvede yarışı bitirmeye hak kazanacaktır.
Önemli olanda sağlıklı bir şekilde zirveye ulaşmak zaten.
Işte bu nedenlerle süreler belirleniyor.
Yani kısacası bu bir ultra maraton yarışı değildir, beklentiler ve umutlar farklıdır.
Zirveye ulaşan bir kişi zamanında ulaşamadıysa bir sonraki yıl kesinlikle ulaşacaktır.
Lütfen eğim grafiklerini ve süreleri dikkatli inceleyelim.
Sormak istediğiniz sorular varsa yarışlardan önce mail yoluyla bizlere iletirseniz seve seve yanıtlarız.

4 Likes

Bu arada her yıl bitirme oranları farklılık göstermektedir.
Ancak yüzde 70 üzeri hiç olmadı nerdeyse.

1 Like

6K içinde 1210 metre tırmanıp güneşlene güneşlene (oooh mis :slight_smile: ) blogumuza konuk yazar olan Alper Dalkılıç’ın Tahtalı VK 2018 yazısını okumak için:

6 Likes

Alpay Dede yarış raporu

http://alpaydede.blogspot.com.tr/2018/05/2018-tahtali-run-to-sky.html?m=1

4 Likes

Bitmeyen yarışın raporu:

2 Likes

Merhaba @PolatDede,
Yarış sitenizde göremediğim için sormak isterim; bu sene yapılacak yarış, itra puanlama sistemine dahil edilecek mi?

0 Likes

Organizasyona mesaj attım, bu yıl yarışın puan veremeyeceğini belirtiler.

0 Likes