Lazer ile doku tedavisi

Böyle birşey varmış;

"The Australian Ultra-Marathon with phantastic 522 km will start soon and only the best are able to manage it. The winner will be Roberto Zanda from Italy! Why?

Because he is using the Physiolaser to improve his condition and speed up muscle recovery."

Bahsedilen lazer değil aslında. Bir tür IR LED.

1000 kişi yarışı Physiolaser olmadan bitirir, 1001’inci kişi reklam malzemesi edilir. Bir de geleceği okumuşlar galiba, kimin kazanacağı konusunda. Yani, antrenman yaptığı için, doğru beslendiği veya kalıtsal avantajları olduğu için değil, IR Led kullandığı için kazanacak? Bu girizgahtan sonra IR Led ağzıyla kuş tutsa olmaz Elift :wink:

1 Beğeni

Sadece koşu için değil, hangi alanda olursa olsun, kendisini “sihirli formül” gibi sunan şeyler genellikle birer yalandan ibaret oluyorlar.
Mesela ben değil günlük hayatta kullanmak, yarış anında bu aleti bir tarafıma takıp koşsam dahi İznik Ultra gibi uzun soluklu bir yarışta @noyan_kiran gibi, Alper Dalkılıç gibi, Hüseyin Haşhaş gibi, Ufuk Öztürk gibi koşucuları geçemem ve hatta onlara yaklaşamam. Kas toparlanmasını hızlandırmak şampiyon olmak için asla tek başına yeterli olmaz diye düşünüyorum.
Benim gözlemlediğim kadarıyla bu tür ürünler “sihirli formül” arayışında olanlara birşeyler pazarlamak amacıyla ortaya çıkartılıyorlar.

Ben de bunu IR LED cinin reklamından aldım zaten. :slight_smile: Sihirli formül beklemek ya da şampiyon olmak için değil de, dokunun toparlanmasına gerçekten yardımcı oluyor mu bakmak lazım yine de.