Lavaredo Ultra Trail ve The North Face

Bir kaç yıldır konuşulan ayrılık sonunda gerçekleşti ve The North Face Avrupa’daki son koşusundan da çekildi. Artık Lavaredo Ultra Trail, La Sportiva ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek:

https://www.lasportiva.com/en/lavaredo-ultra-trail-la-sportiva-is-the-new-title-sponsor

The North Face stratejik bir kararla bir kaç yıl önce koşu desteklerini bırakma kararı almış ve daha önce de UTMB ve Kapadokya Ultra Trail’in de aralarında bulunduğu koşulardan çekilmişti. Lavaredo’dan daha önce çekilmeme sebebini koşuyu organize eden Simone ile konuştuğumuzda uzun süreli bir kontratın bulunması olarak belirtmişti, anlaşılan bu yıl kontrat tamamlanmış durumda. Artık geriye sadece The North Face Endurance Challenge ve 100 koşuları kaldı gibi görünüyor.

Ek bilgi olarak, önümüzdeki yıldan itibaren Lavaredo Ultra Trail koşularına 90 km’lik UltraDolomites koşusu eklenmiş. Diğer koşular gibi Cortina’da bitecek koşu her yıl başka bir kasabadan başlayacakmış. Her yıl aynı rotayı koşmak istemeyenler için güzel bir sürpriz! :slight_smile:

8 Beğeni

Sabah okudum bende.
Ne zaman ayrılık gerçekleşecek diye beklerken Dağcılık ve patika koşularının yaramaz çocuğu La Sportivanın yaptığı atakla böylesine büyük bir organizasyona girmesi süper oldu.
Avrupa’da değişik şeyler oluyor serkan.
Mammut geri çekildi diğer firmalar uzaklaştı.
Bakalım daha ne sürprizler göreceğiz.

Oldukça hareketli gerçekten ortam. Organizasyonlara pozitif katkısı olduğu sürece değişiklik iyidir diyelim :slight_smile:

Peki bu büyük firmalar yarışların sponsorluğundan niye vazgeçiyorlar?Onlar için çok büyük bir reklam ve pazarlama alanı değil mi?

Aslında organizatör arkadaşlar bu konuda güzel bilgiler verebilir, ama sanırım böyle herkese açık bir ortamda kapsamlı yazışmalar beklemek zor. Koşulardan birinde bir panel düzenlense, organizasyon yapanlar, destek olanlar sorunlarını anlatsa ne güzel olurdu. Sonuçta burada genelde katılımcıların sorunlarını okuyoruz, ama madalyonun bir de öbür yüzü, hatta yüzleri var.

6 Beğeni

Forumun takip edilip, fikirlerden faydalanılması oldukça güzel! 19 Ekim’de Ürgüp’te organizatörlerin katılacağı böyle bir panel düzenlenecekmiş:

Forum üyelerinden katılanlar olursa konuşulanları buraya da aktarabilirlerse oldukça iyi olur. Aslında en güzeli toplantının videoya çekilip bir video paylaşım sitesine yüklenmesi sanırım, böylece uzakta ve yakında ilgilenen herkes uygun zamanında izleyip doğrudan bilgi edinebilir.

3 Beğeni