Kyzikos Ultra 2023

Kyzikos Ultra 2021 kayıtları açıldı. 2020’de pandemi sebebiyle ertelenen yarış, geçen sene de planlandığı şekilde eylül ayının 2.haftasında, koşucular ve aileleri için deniz sezonu da kapanmadan tatil kaçamağı fırsatıyla 10-11-12 Eylül 2021 tarihlerinde koşulacak.
Kayıt ve detaylı bilgi için https://www.kyzikosultra.com/TR/ adresine bekleriz. Aşağıdaki bağlantılardan forum içi yazılanlara da bakabilirsiniz. Koşacaklara gönüllü olarak istasyonlarda hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

6 Beğeni

22 K için kaydımı geçen seneden bu seneye aktarmıştım. Umarım bir aksilik çıkmaz ve koşarız.

1 Beğeni

Daha once katilan oldu mu acaba, trail tecrubem yok ama Eylule cok var daha, yeterli hazirlik ile 22 etabini kosmayi planliyorum.

Merhabalar,

2019’da yarış raporu ve vlog yayınlamıştık.

Bu da öncesinde parkurda çekilmiş videodur:

Patika koşuları yarış raporları ve kapsamlı yarış takvimi için teamrunbo.com 'a göz atmanızı öneririm. Epey emek vererek ekipçe hazırlıyoruz.

Keyifli koşular,

3 Beğeni

@bikeg tesekkur ederim.

1 Beğeni

2019 da yarışa girdim çok güzeldi lakin tüm yarışlar hep sıcak havalarda yapılıyor ve takvim yaz aylarına sıkışıyor maalesef benim gibi sıcak düşmanı insanlar için eksi bir durum ama çok güzel bir yarış katılın arkadaşlar çok zevkli parkur harika. Sanki karadeniz bölgesi.

1 Beğeni

“DUYURU
11-12 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan Kyzikos Ultra Maratonu 23.08.2021 tarihinde Kazdağları’nda çıkan orman yangını nedeniyle; Balıkesir İl sınırları içerisinde ormanlık alanlarda yapılacak olan tüm faaliyetler Balıkesir Valiliği’nce 31.Ekim 2021 tarihine kadar yasaklanmıştır.
Bu kapsamda maratonumuz 12-13-14 Kasım 2021 tarihinde yapılacaktır.
Kayıtlı sporcularımızın mağdur olmaması için 10 Eylül 2021 tarihine kadar, talep eden her sporcunun katılım bedelleri iade edilecektir.
Bu yıl orman yangınlarının ülkemize ve doğaya verdiği zarar malumunuzdur. Zorunlu nedenlerden dolayı bu (zorunlu) erteleme kararımızı hoş göreceğinizi umuyoruz.
Saygılarımızla.”

2020 yoğun pandemi şartları ile spor hayatımıza etki etti, 2021 de orman yangınları koşularımıza etki ediyor maalesef. Kyzikos Ultra gönüllü ekibi olarak yarışa tamamen hazır olsak da elde olmayan sebeplerden ötürü zorunlu erteleme kararı alındı. Ormanlarımız yanmasın biz her zaman koşarız.

Halil Aksoy, bir Kyzikos Ultra gönüllüsü

7 Beğeni

Otel rezervasyonumu değiştirdim, geçen sene pandemiden ötürü katılamamıştım, bu sene kaçış yok…

1 Beğeni

2022 60K raporuma buradan ulaşabilirsiniz. Organizasyona ve herkese çok teşekkürler:)

6 Beğeni

Kyzikos Ultra’da emeği olan ve görev alan ekip üyesi olarak ilk iki organizasyonda Malya İstasyonu’nda gönüllü olarak koşanlara yardımcı olmuştum. Bu sene koşan Bandak üyeleri olarak kendimiz de koşmak istedik ve istasyon görevlerini koşmayan Bandak gönüllülerine bıraktık. Tüm parkurlarda bizden birileri koştu, ben de 60K parkurunda koştum.

Parkuru işaretsiz koşacak kadar ezbere bilirken yarışa katılmak, kendi evinden kendi yatağından kalkıp yarış koşmak gerçekten harika bir duyguymuş. Plan yapmak ve bu plana uymak parkura hakim iken çok kolay oldu. Daha önce koştuğum ultralarda hiç bu kadar planlarıma uyamamıştım. Sırf bu sebeple özellikle ana hedef yarışlarında önceden parkuru keşfetmek çok yararlı olacaktır.

İstasyon görevlisi iken koşucular Kirazlı Manastırı ve Hamamlı Köyü’nde yedikleri erişteyi, tatlıyı ve çorbayı çok memnun kalarak anlatıyorlardı. Görevli iken yeme şansımız olmuyordu farklı istasyonda olduğu için. Gerçekten çok güzelmiş, özellikle ev yapımı erişte koşarken depoları doldurmak adına çok iyi geldi.
Son 8-10 Km’deki sıcak bu mevsimde Erdek’te istisna olan bir sıcaklıktı, gerçekten çok yıprattı.

Not: Kapıdağ’da hemen hemen her hafta sonu bizden birileri koşuyor, yarış dışında yolu düşenleri de her zaman aramızda görmek, birlikte koşmak isteriz. Buradan bana mesaj atarak ulaşabilirsiniz.

5 Beğeni

Merhaba,
Güzel yorumlarınız ve raporunuz için teşekkür ederiz. Raporunuzun giriş kısmındaki “Bu yarışın konsepti diğer yarışlardan çok farklı. Kendinizi en sevdiğiniz yakın akrabanızı ziyaret ediyormuşsunuz gibi hissettiren bir organizasyondan bahsediyorum. Üç gün boyunca siz de bir BANDAK üyesi oluyorsunuz.” yorumunuz bu yarışta emeği geçen Bandak üyeleri için çok kıymetli.

Not: Raporda belirttiğiniz ilk ve son cp noktaları aslında 22K koşusunun cp noktasıydı, 45-60-104 koşucuları için de hem çip okuma hem de zaman olarak çakıştığı ölçüde beslenme noktası oldu. Fazla cp göz çıkarmaz sanırım

3 Beğeni

Ben cp fazlalığından gayet memnunum açıkçası :slight_smile: her şey için teşekkürler.

1 Beğeni

45k da o 22k cpsine denk gelmek iyi oldu hava iyice ısınmıştı, limon tuz soda takviyesi son kısım için iyi oldu. geçen sene 22k ya katılmıştım bu sene 45k koştum, doğasından çok keyif aldım. Organizasyon da iyiydi, teşekkürler

3 Beğeni

Ben de geçen sene 22k koşmuştum, bu sene 45k oldu.Erdek zaten çocukluğumdan beri bildiğim, sevdiğim bir yer. Bandak ve Mustafa Kızıltaş ile çok daha sevimli oluyor.Her sene ilk kez koşacağım mesafeleri Kyzikos"ta deneyeceğim.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

5 Beğeni

Sıcağı sıcağına 30k yarış videosunu buraya ekleyeyim. Bence hem organizasyon hem de yarış her sene üstüne koyarak ilerliyor. Erdek in tam güzel zamanları. Herkesin ayağına, organizasyonun ellerine sağlık.

13 Beğeni

Tebrik ederim.Son hareket efsane olmuş; benim için ultraların en güzel anı…Videoda Erdek sokaklarını görünce 35 yıl önce o sokaklarda BMC Leyland’la süt sattığım günler aklıma geldi :slight_smile: Erdek bitanedir.

3 Beğeni

Çok teşekkürler. Gerçekten yarımada çok güzel. Tek şanssızlığı Marmara bölgesinde ve Marmara Denizi’nde olması sanki. Şöyle bir tık daha batıda ve Ege’de olsaymış keşke :slight_smile: Her sene severek geliyoruz Kyzikos Ultra’ya ve bunda Erdek’in güzelliğinin payı çok büyük. Leyland’lar kalmamıştır ama esnaf olarak, belki bize öylesi denk geliyor, Türkiye’deki en iyi sayfiye yeri.

3 Beğeni

Ne şanssızlığı hocam. Serin serin 30K koştuk vallahi. Son 5KM’de bir güneşi hissettim. Oraya kadar hep serin serin ağaç altı koştuk. O dediğin yerlerde olsa sıcaktan yanardım herhalde. :smiley:

Tebrikler.

1 Beğeni