Kullanım Koşulları

Sitemiz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Kayıt olan her üye aşağıda yazılı kuralları okumuş ve uyacağını taahhüt etmiş sayılır. Sitemiz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermeyi kabul etmemektedir.

T.C. yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri bilerek çiğneyen mesajların yayınlanması yasaktır. Foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimleri, kullanıcı fotoğrafı ve kullanıcı imzaları küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde kullanıcı isimleri seçen kullanıcılar doğrudan forumdan uzaklaştırılır.

Aynı kullanıcının foruma farklı isimle, e-postayla üye olması yasaktır. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler kapatılır.

Kayıt olurken çeşitli sistemler tarafından sunulan “geçici e-posta” adresleri veya sahte e-posta adresleriyle kayıt olmak yasaktır. Bu kişilerin tespiti durumunda kendilerine bildirilmeksizin kullanıcı hesapları süresiz kapatılır.

Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Bundan dolayı iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve kişileri hedef alan, kurum, kuruluş, topluluklar hakkında küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Aşırı laubali, saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından mesaj sahibine bildirilmeden silinir ve gerekirse ilgili mesaj sahibi siteden uzaklaştırılabilir. Doğrudan küfürlü içerik paylaşan kullanıcı uyarılmaksızın süresiz olarak siteden uzaklaştırılır.

Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır. Bu kuralı çiğneyen kullanıcılar siteden uzaklaştırılabilir.

Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (cümleye büyük harfle başlamak, nokta ile bitirmek vb.) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse mesaj sahibine bildirilmeden silinir.

Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, uygunsuz içerik belirlendiğinde, telif hakkı olan ürünlerin izinsiz paylaşılması durumunda, bozuk link tespit edildiğinde yapılması gereken en doğru hareket şikayet seçeneği ile aktivitenin yöneticilere bildirilmesidir.

Başka kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da alıntı yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunludur. Forumumuzda paylaşılan teknik dökümanlar için sitemiz kaynak gösterilemez. Sitemize özel hazırlanan derleme, makale vb. dökümanların diğer sitelerde paylaşılması durumunda ilgili dökümanın aktif linki kaynak olarak eklenmelidir.

Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Konu açacağınız bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.

Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir. Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da kuralları okumuş ve tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler yönetime başvurarak üyeliklerini kapattırabilecekleri gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin uygunsuz iletileri kendilerine bildirilmeksizin gösterimden kaldırılacak ve kendileri uyarılacaktır. İlerleyen zamanlarda da aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır. Üye cezalandırmasını sitenin yöneticileri yapmaktadır. Yöneticiler isterlerse sitenin diğer yönetim grupları ile görüşerek fikirlerini alabilir. Ancak son karar organı sitenin çekirdek yönetici kadrosuna aittir.

Neyle ilgili olursa olsun herhangi bir ürün veya servisin reklamının yapılmasına izin verilmez. Yalnızca sponsor firma(lar) kendi(ler)ne ayırılmış özel kategori(ler)de ürünlerini tanıtabilir.

Sitemiz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.

Sitemize üye olanlar, yukarıda belirtilen sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar.

3 Beğeni

Kullanım koşulları…

1 Beğeni