Kosu sonrasi bayginlik

Tavsiyeler icin simdiden tesekkurler.

Dun aksam saat 7 civari bir saatlik bir antreman yaptim. 9:30 pace/mile hizinda yaklasik 6 mil. Gun boyu bahar gibiydi ondan dolayi fazla kalin giyinmeden cikmistim fakat ruzgardan dolayi ozellikle kafam ve boynum usudu. Kosu bittikten yaklasik bir saat sonra yarim saat kadar kestirdim. Cocuklar beni uyandirdiklarinda ev sicak oldugu ve ustum ortulu oldugu halde hafiften usuyordum. Bes dakika sonra kendimden gecmisim ilk bayginliktan sonra kalktigimda cok usudugumu soyleyip yataga ilerlerken tekrar bayilmisim. Basina boyle bir sey gelen varmi.

En son gunduz saat birde yemek yemistim.
Kosuya cikarken ve ciktiktan sonra aclik hissetmiyordum.
Kosudan sonra biraz su icmistim.
Antreman esnasinda kalk atisim 150 civarindaymis.
Bayildiktan sonra tansiyona baktik oda normaldi.
Her hangi ozel bir diyet yapmiyorum ama yemedigim seyler pirinc ve ekmek.

Yarin doktordan randevu aldim fakat basina boyle birsey gelen varsa tavsiyelerini beklerim.

Muhtemelen kan şekeriniz düşmüş koşu sonrası ilk yarım saatte protein ve karbonhidrattan oluşan 1/3 oranında birşeyler yemeniz gerekirdi ( peynir ekmek gibi) geçmiş olsun.

mesafe iyi pace hızlı ve açsınız üstelik kafadan üşüyüp aşırı enerji harcamışsınız koşu sonrası hemen birşeyler yemeniz gerekiyor.Bende antreman sonrası birşeyler yemezde uyuyup kalırsam kendimi kötü ve üşümüş hissediyorum.Karbonhidrattan zayıf beslenme dönemine gelmişseniz böyle olur.Yinede kan tahlillerinizi yaptırın doktorun ne dediğinide paylaşırsanız bizim içinde faydası olur.Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. İnşallah kısa süre içerisinde sağlığınıza kavuşursunuz.

Geçmiş olsun,
son 500m veya 1km de kalp atım seviyenizi normal seviye ye getirerek koşu yu bırakmanız da
Yardımcı olabilir,