Koşu çantaları/kemerleri

Yarı maraton mesafesinde çanta ya da kemer taşımaya gerek var mı? Varsa nasıl bir çanta ya da kemer tavsiye edersiniz? Yanımıza neler almalıyız? Nereden temin edebiliriz ( istanbul avrupa yakası ) ?

O mesafede beslenme için çantaya ihtiyacınız olacağını sanmıyorum.
Ama telefonumu, anahtarlarımı falan koymak için olsa iyi olur diyorsanız Bunun gibi bel çantası işinizi görür.
Ben bu çantayı maratonlarımında kullanıyorum. Anahtarımı, telefonumu ve hatta birkaç jelimi alabiliyor ve oldukça konforlu, rahatsızlık vermiyor. Üstelik sadece 100gr civarı, yani oldukça hafif

Eğer telefon, para ve kredi kartı belki anahtar taşımak zorundaysanız/isterseniz decathlone da buna göz atın, ben bunu maratonlarda bu amaçla kullandım, çok hafif yok gibi fiyatı da çok ucuz

yarış sırasında genelde yeterli beslenme istasyonu olur bu yüzden pek gerek yok. ancak bu sıcak havalarda antreman sırasında çok yararlı oluyor. ben 150 ml lik 2 adet suluğu olan bir tane kullanıyorum. arkada da tel para vs koyabilecek cebi var. en çok dikkat etmeniz gereken kemerinin rijit materyalden olması elastik kemerli olanlar koşarken aşağı doğru kayıyor ve rahatsız ediyor.

Benim şöyle bir çantam var

Telefonum biraz büyük ( koşmaya başlamadan almıştım şimdi biraz pişmanım😊 ) o çantanın içine sığıyor ancak. Bu çanta bele değil göğüs seviyesine takılıyor. Çok hoşuma giderek kullandığımı söyleyemem. Bugün decathlone gidip verdiğiniz bilgilere göre çanta ve kemerleri inceleyeceğim. Teşekkür ederim ismaileren, kamilhakan ve cciftci.

www.kosuyorum.net adresinde bel çantaları bölümündeki pack trail marathon ya da telefon taşıyıcı işinizi görür… site benim i, sorunuz olursa yazınız info@kosuyorum.net her zaman doğru ürünü seçmenize seve seve yardımcı oluruz…

Teşekkürler emretok75. Edirne dostluk yarı maratonunda kullanmak niyetiyle sizin ürünlerinizden şunu ortaköy outrunner mağazasından aldım ama henüz deneme fırsatım olmadı. Sadece sonradan sulukları çıkarttıktan sonra yerine takmak çok pratik değilmiş gibi geldi.

Merhaba tekrar, alışınca sorun yok. Ayrıca kemeri öne çekip mataraları taktıktan sonra tekrar arkaya döndürmek de benim kullandığım bir diğer yöntem.

Bu kemer 21km için en çok satılan modelimiz. İyi Günlerde kullanın.

1 Beğeni

emrenin dediği gibi kemeri suluk öne gelecek şekilde döndürün kullanıp tekrar arkaya çevirin çok daha kolay olacaktır

2 Beğeni

Dediğiniz gibi deneyeceğim😊