Koşu Ayakkabısı Öneri

arkadaşlar forma yeni katıldım engin bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim sorum şu : ayakkabı almak istiyorum asfalt ve bazende patika yolda koşuyorum alacağım ayakkabı her iki zeminede uyum sağlasın istiyorum kilom 100 , ayak tabanım normal, diz yapım da düz

selam,
ayakkabı işi biraz komplike bir iş. buradan birşey önermek doğru değil bence. daha yüzeysel bir seçim için runnersworld sitesinde shoe finder uygulamasını deneyebilirsiniz. daha detaylı bir seçim için, ki benim önerim de bu, istanbul beşiktaş’da outrunner diye bir koşu malzemeleri mağazası var. sahibi triatlet selçuk bey. orada bu işe özel cihazlar ve kendi deneyimi ile size en doğru ayakkabıları öneriyor.

Kosu ayakkabisi konusunda en onemli gercek, normal ayakkabinizdan 1-1,5 numara buyuk olmalidir, ayaginizin gercek numarasinda alirsaniz, kosu sirasinda ozellikle maraton kosanlarda ayak bir iki numara genisler, buda ayaga ozellikle tirnaklarabasinc yapar ve tirnaklarin dusmesine yol acar, 25 yil kadar once ilk marathonumu kosarken hic kimse bana bu gercegi aciklamamisti ve bende gidip tam ayagima ore bir kosu ayakkabisi aldim ve iki ayagiminda basbarmaklarinda olum, en nemli konu bu
sonra taban olayi geliyor, bunuda aldiginiz yerde ayak yapiniza en uygun olani soylerler, ben son on yilir muzino ve asics lerle kosuyorum, hic bir sorunum yok
diger bir onemli bir konuda ben her 600-700 km den sonra ayakkabi degsiyorum, onerilen 500 civari, saglikli omurleri okadar, eskiyen ayakkabiyi kosuda degilde normal gundelik yasamda kullaniyorum

önerileriniz için çok tşkür ederim yücel abi bende sen gibi düşünüyordum aynı tavsiyelerde bi kaç kişi daha bulundu lakin koşu malzemesi satan bi firmadan saocony modelini talep ettim ayak numaramınım 41 olduğunu ama ben 42 numara istediğimi söyledim ayak ölçümü sordu 25.4 cm geldiği söyledim hayır 42 numara olmaz yanlış bi mantık bu dedi bende vazgeçtim

dün uzun araştırmalar sonucunda marrler marka bi ayakkabı aldım inşallah iyi bi randıman alırım

Koşu ayakkabısının günlük ayakkabıdan büyük alınması konusuna kesinlikle katılmıyorum.Bana da hep bu yönde tavsiye gelmişti ama ne zaman büyük beden alsam ayagım ileri geri oynadığı için tırnağım zarar gördü ya da düştü. Artık tam beden alıyorum ve çok rahatım .

Bu arada ‘‘marrier’’ diye bir markayı ilk defa duydum.

1 Beğeni