Koşarken Hangi Cihazları Kullanıyorsunuz?

#2

Ben suunto ambit3 ve nabız bandıyla koşuyorum bazen nabız bandınıda takmıyorum.Koşarken müzik dinlemek güzel oluyor aslında ama heryerden kablo ve takılı olarak kendimi kısıtlanmış hissediyorum.Zaten trafikte koşuyorsanız kulaklık çok sakıncalı olduğunu düşünüyorum ayrıca doğada koşarkende köpek yada yaban hayvanını duyamazsınız kulaklığa karşıyım.

0 Likes

#3

saat onemli alabiliyorsaniz iyi bir marka alin garmin 225 sanirim bilekten nabiz olcerli modeller cikti … ben fenix kullaniyorum p
evet alirken cok pahali ama hakkini verebiliyorsaniz degiyor. suunto da oneririm garminin daha giris seviyesi modelleri oldugu icin secenek cok.

0 Likes

#4

Geçen hafta Bayrampaşa Decathlon raflarında ONmove 710 vardı 199.95 TL’ye inmiş fiyatı. Garmin veya Suunto dışı birşey olur derseniz bence çok iyi bir seçenek, tabii kaldıysa.

0 Likes

#5

Merhaba,
Spor hayatınızın vazgeçilmezi ise, iyi bir saat ve ona uyumlu nabız saati kullanmanızı öneririm.Marka ismi vermeyi doğru bulmuyorum.Diğer yanıtlarda bir arkadaşın dediği gibi koşarken müzik dinlemek çok iyi ancak, trafikte yada ormanda iken değil. Sadece pist koşularında kullanıyorum.Kablosuz müzik kulaklığı olan bir markayı tercih edin derim. Kolay gelsin.

0 Likes

#6

Philips Gogear kullanıyorum, cihaz güzel fakat kulaklık olarak geliştirmeye isteğim var, tavsiye edeceğiniz çengelli ve kulak içi var mı?

0 Likes

#7

Son zamanlarda gözümü xiaomi amazfit’e çevirdim. Dahili hafızası var, bluetooth var ve gps de var. Yalnızca kablosuz bir bluetooth kulaklık alınarak yaptığımız her şey yapılabiliyor. Aynı zamanda bilekten de nabız da ölçebiliyor.
Ancak ben şu anda neyle koşuyorum derseniz, garmin 910xt, telefon ve backbeat go3 kulaklık kullanıyorum. nabız bandı zamandan zaman değişiyor

0 Likes

#8

Fenix 5x + Wahoo Tickr X + Stryd

1 Like

#9

Garmin Forerunner 630 ya da ambit 3 run + nabız bandı+ arazide değilsem cep telefonu+ kulaklık.

1 Like

#10

Sadece Garmin 910xt

(forum bu kadar kısa cevaba izin vermiyormuş, en az 20 karakter dedi :slight_smile: )

2 Likes

#11

Ben de sadece Garmin Forerunner 235 kullanıyorum, müzikli koşum %5’in altındadır. Uzun patika koşularım dışında asla telefon almıyorum yanıma. Koşarken kendi adıma telefona karşıyım. Telefonsuz daha özgür hissediyorum koşarken.

1 Like

#12

önceden yanıma muhakkak telefon ve kulaklık alırdım, müzik olmadan koşamam derdim, mp3 listeleri oluşturdum olmadı spotify ile ilgilendim, bluetooth kulaklık, kablolu kulaklık ,mp3 player bir çok denemem oldu, vardığım nokta

suunto ambit 3 + polar oh1 (telefon özgürlüğümü kısıtlıyor, müzik doğayı dinlememi engelliyor - sadece koşuyorum hiç bir şey düşünmeden)

1 Like

#13

İzmirden herkese selamlar
Uzunca bir süre araştırdıktan iyi bir F/P ürünü olduğuna inandığım Xiaomi Amazfit saat aldım ve oldukça memnunum.
Kulaklık olarak Sony waterproof kullanıyorum. Fakat bir süredir şarj alma ve ses konusunda sıkıntı yaşatıyor. Müziksiz koşuyorum.
Çoğunlukla telefon da almıyorum yanıma.
En güzeli en hafif koşmak sanırım :slight_smile:

1 Like

#14

Merhabalar,
Koşarken müziksiz zorlanıyorum; çünkü kadansı başka türlü ayarlayamıyorum ne yazık ki. Hiç olmazsa metronom açıp onun tiktaklarıyla koşuyorum. Genel ölçümler için Stryd ve göğüs bandı kullanıp saati sadece bunların ölçtüklerini gösterip kaydetmesi ve bana en azından metronom tiktakları vermesi (bluetooth kulaklığa bağlansa iyi olur) için kullanmak istiyorum.
Özetle, göğüs bandı ve stryd bağlantısı olan ve bluetooth kulaklığa bağlanabilen (diğer özellikler hiç önemli değil) hesaplı bir saat önerisi olan var mıdır?

0 Likes

#15

Şu yazıyı okuyunca sanırım buldum :slight_smile:

1 Like

#16

Saat almadan önce telefonu bileğime sabitleyip koşuyordum. Büyük bir saat gibi. Daha sonra Xiaomi Amazfit 1 saat aldım. Platronics Backbeat Fit kulaklık var. Telefon sesi kısık olsa da yanımda oluyor. Note serisi olduğu için her ufak cebe sığmıyor. Sırf onun için Decathlon’da satılan incecik bel çantalarından kullanıyorum. Elektronik olduğu için ekleyeyim, koşuyla ilgisi yok tabi. Bir de otomobil abahtarı oluyor taytın cebinde. :grin:

0 Likes

#17

Telefon taşımayı sevmiyorum, kablosuz kulaklık istiyorum bu yüzden, Bluetooth ile çalışan Mp3 player var midir? Kullanan tavsiyesi olan.

0 Likes

#18

Mp3 Oynatıcılı kulaklıklar var. Çok ucuz bir modelini bir kaç ay kullanabilmiştim, gayet memnundum ama ıslandığı için kısa sürede çöpe gitti. https://www.hepsiburada.com/jbl-endurance-dive-su-gecirmez-dahili-mp3-1gb-bluetooth-kulaklik-siyah-p-HBV00000CI1RE Gibi su geçirmez kulaklıklar düşünülebilir ama çok büyük oldukları için kaba da duruyorlar sanırım.

Bu arada https://www.hepsiburada.com/bludfire-m11-bluetooth-mikrofonlu-mp3-spor-kulaklik-gold-p-HBV00000ELVCT benzeri bir model kullandım, fiyatlarını kıyaslayınca kullan at tarzı bir kullanım düşünülebilir sanki.

0 Likes

#19

JBL harika görünüyor fakat fiyatı da bir o kadar harika! Galiba bu gidişle zaten MP3 devri bitiyor, mecburen kulaklıklı Mp3 lere yönelmemiz gerecek ki onlar bile 5 sene sonra kaybolacaktır. Telefon taşımak istemiyorum işte sorun da burada.

0 Likes

#20

Ben Suunto Trainer Wrist HR kullanıyorum, fiyat/performans/pratiklik açısından hiç memnun değilim. Hatta son iki ayda servis ile ilgili yaşadığım sıkıntıları bir yerde okumuş veya bir şekilde benzer bir şey kulağıma çalınmış olsaydı yanına yaklaşmazdım. Iskartaya çıktığı anda bir Xiaomi almayı düşünüyorum. Nihayetinde koşan saat değil, olanı ölçüyor.

İlk başta biraz garip gelse de müziksiz koşmayı öneririm. Beden ve çevre farkındalığı inanılmaz artıyor. Yavaş yavaş koşu formunuz düzeliyor ve uzun süre koşmak sıkılınacak bir eylem olmaktan çıkıp meditatif bir eyleme dönüşüyor. :v:

1 Like

#21

Xiaomi Mini Bluetooth kulaklık(kulak içi çok severek kullanıyorum)
Xiomi mi5 cep telefonu
+Polar göğüs bandı sipariş ettim

Müzik veya mert ve Ilgaz in popcastlerini dinler iken koşmayı seviyorum. Ayrıca strava, mi fit, Nike+running uygulamaları ile aktivite kaydı tutmak çok faydalı oluyor.

0 Likes