Köln Yarı Maratonu

Merhabalar,
Köln yarı maratonun olduğu tarihlerde Köln’de olacağım. Şimdiye kadar en fazla 15 km koştum. O tarihe kadar hazırlanabileceğimi düşünüyorum ama parkur hakkında hiç bir bilgim yok. Acaba içimizde o parkurda koşmuş olan biri çıkar mı? İlk yarı maratonunu koşacak 44 yaşında, 1 yıldır koşan ve ortalama hızı 10K için 7 km olan biri için zor mudur?
Peşinen teşekkür ederim.

Herhangi bir yarışa katılma düşüncenizden dolayı tebrik ederim. Yeterince zorlarlarsanız her yarış zordur.O yüzden mesafeden ve hızdan ziyade zorlanma düzeyinize odaklanmanızı ilk yarış için gerekirse yürümekten imtina etmemenizi tavsiye ederim. İstasyonlardan gerekli sıvı alımınıza özen gösterip Ekim ayına kadar da bir plan dahilinde antrenmanlarınızı yaparsanız kendinizin bile şaşıracağı bir şekilde yarışı koşarsınız.

4 Beğeni

Yüreklendirmeniz için çok çok teşekkür ederim. Planım hazır, hemen başlayacağım.

Rota güzel görünüyor. Fazla iniş çıkış yok.
İlk yarımaratonunuzda tempo ve hızı çok dert etmeyin. Keyfini çıkarın derim.
Maraton organizasyonu interaktif bir tur hazırlamış.

Başarılar ve keyifli bir koşu dilerim

2 Beğeni

Birden katılabileceğimi düşününce heyecan yaptım :slight_smile: Çok teşekkürler

Korkuları atıp heybenizi heyecan ile doldurun . İlkinde çok iyi bir süre yapmayın ki daha sonra ki yarı maratonlarda yavaş yavaş daha iyi süreler yapıp rekorunuzu geçtikçe daha da hoşunuza gider . Yine de bir hedef olsun ki antreman yapmak istemediğinizde hedefiniz için bunu yapmalıyım teşviki versin . Mesela yarışa katılan kadınların yüzde 50 sini geçmek. Ya da 2:30 sürede bitirmek bahsettiğiniz pace de 3 saatte tamamlarsınız ama biraz çalışmayla 2:30 veya 2:00 çok çok zor değil !

1 Beğeni

Geç gördüm, özür dilerim. Burada her okuduğum yüreklendirme bana çok iyi geliyor gerçekten. Sağolun, varolun! Topluluk olmak ne güzelmiş; sayenizde tekrar hatırlamış oldum :slight_smile:
Hızımı arttırmak konusunda da çalışmaya çalışıyorum. İnşallah 2 30 mümkün olur.
Çok teşekkürler

1 Beğeni