Kapadokya Ultra-Trail® İsim Sponsoru Salomon oldu

Kapadokya bölgesinin sıradışı doğası ve sporcu dostu organizasyon detaylarıyla patika koşularına yeni bir soluk getiren ve dünyanın en ilgi çeken ultra maratonları arasına girmeye aday Kapadokya Ultra Trail mücadelesi Salomon markasının isim sponsorluğunda 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl yerli yabancı 752 sporcuyu ağırlayarak henüz ikinci yılında katılımcı sayısını 5 kat arttırmayı başaran ve Ultra Trail World Tour takviminde “Future Event” kategorisinde listelenen mücadele 2016 yılında “Salomon Cappadocia Ultra Trail” ismi ile koşulacak.

1947 yılında Fransız Alplerinde doğan Salomon markası, koşu, dağcılık ve kış sporları başta olmak üzere geliştirdiği teknoloji ürünü spor ekipmanları, giysi ve aksesuarlarını içeren ürün çeşitliliği ile sektörün lider firmaları arasında yer alıyor. Salomon elit sporcu ve takım sponsorlukları yanı sıra organizasyon sponsorlukları ile de patika koşularına desteğini uzun yıllardan bu yana sürdürüyor.

“Salomon Ultra Pirineu”, “Salomon Zugspitz Ultratrail” müsabakaları firmanın sponsor olduğu uluslararası patika koşuları arasında yer alıyor. Kapadokya Ultra Trail mücadelesinin ilk genel klasman lideri Elena Polyakova’nın da sponsoru olan Salomon, önemli bir anlaşmaya imza atarak Turkiye’de ilk kez uluslararası bir Ultra Trail organizasyonunun isim sponsoru oldu.

Salomon Kapadokya Ultra Trail 110 K koşusu Dünya kültür mirası listesinde yer alan eşsiz bir coğrafyada toplam 3340 m+ tırmanış içeren 114 km’lik ITRA sertifikalı parkuruyla Kapadokya Ultra Trail koşularının da en uzun mücadelesi olarak öne çıkıyor.

6 Beğeni

Umarız artık bu vesileyle firmanın patika koşusu için tüm dünyada satılan ancak ülkemizde bulunmayan ürünlerini dükkanlarda görme şansımız olur.

umarız artık bu vesileyle ülkemizde de bu gibi firmalar bir işe yarar, gidip adam gibi sporcunun tüm masraflarını karşılar, sadece spor yaparak yaşamalarını finanse eder,

Umarız artık bu vesileyle Salomon ürünleri dükkanlardan daha ucuza alabiliriz.

umarız artık bu vesileyle yarış günü satışlarının patlamasını bekleyen oteller, ayakkabı firmaları vb. kendi reklamlarını yapmak yerine sporu desteklemeyi düşünmeye başlarlar.

Umarız artık bu vesileyle nesiller sonra da bu yarışın fikir babaları unutulmaz, her fırsatta hatırlanır
Salomon, TNF raidlight vb. markalar sonsuza dek unutulur…

umarız.

5 Beğeni

Gerçekten sevindirici bir haber . Dünya markalarının ülkemizde ki yarışlara bu şekilde destek olması Türkiye nin uluslararası Ultra ve Trail yarışlarında bilinmesine katkı sağlayacaktır. Türkiye her tarafı ile trail yarışları için bir çok açıdan dünya liginde. Raidlight ın,Salomon’un Mammut’un Asics’in ana sponsor olması bunun bazı göstergeleri.Dünya da marka olmuş kuruluşlar için bu tip sponsorluklar aslında kısa vadede fazla getirisi olmayan çok uzun vadeli yatırımlar.Marka olmanın zorlu yollarında çıkıp adını tüm dünya ya duyuran bu şirketler ülkemizde ciddi potansiyel görüyorlar belli ki. Sponsorluk işinde sonuç tabii ki uzun vadede elde edilecek kardır ama şirketlerin sosyal sorumluk projelerini çok yönettiklerini de unutmayalım.Türkiye’den dünya markası çıkmamasının sebepleri ise ayrı bir tartışma konusu. Kapadokya ultra nın daha da güçlenmesi dileklerimle.Umarım uzun yıllar Salomon isim sponsorluğunda devam eder bu güzel yarış.
@Koraymc bey merak ettiğim bir konu TNF nin kurucusunun ölümünden sonra hızla tüm sponsorluklardan çekilmesi bir tesadüf mü ? Sizin bilginiz var mı bu konuda.

2 Beğeni

Bu yarışa ilk defa katılacak birisi olan bana taban yapısı olarak bölgenin coğrafi yapısına uygun bir marka ve model ayakkabı önerebilecek birisi var mıdır? Cevaplayan olursa çok memnun olacağım.

Kaç km kosacaksiniz yazmamissiniz ancak parkur her tipte arazi için üretilmiş ayakkabılarla kosulabilir.Yol koşuları için üretilmiş ayakkabilarda ise zemin tutuşu zayıf kalacaktır.Rahat ettiğiniz bir patika ayakkabısı işinizi görecektir.Sert toprak genel olarak parkur .Yazdiklarim 30-60 km lik eteplar için gecerlidir .

Merhaba Serdar,
Hata bende olmuş tabii. 30 k. ya kayıt yaptırdığımı yazmamışım. Cevap için teşekkürler.