Kalp atışı ölçümü için göğüs bandı vs. OH1

Kalp atışı ölçümü için koşarken OH1 (https://www.polar.com/en/products/accessories/oh1-optical-heart-rate-sensor) kullanan var mı? Gögüs bandı yerine tavsiye eder misiniz?

1 Beğeni

Bir yıldan fazla süredir kullanıyorum, efor testinde de kullandım, anlık yükselip alçalmalarda bir iki saniye arkadan geliyor ancak genelde doğru sonuçlar veriyor, göğüs bandına göre daha pratik, tek dezavantaj şarj etmek gerekli.

1 Beğeni

Bu benim de merak ettiğim bir üründü… peki göğüs bandı ile karşılaştırırsanız çok fark var mı akıcılık ve doğruluk konusunda?

Band ölçümlerde anormal değerler vermiyor, mesela nabzınızın 150 -160 olduğunu düşündüğünüz noktada 120 demiyor veya tersi illa ki göğüs bandına göre anlık gecikmeler veya gerçek nabızdan sapmalar vardır ancak öyle aman aman bir fark görmedim ben , ilk mesajda belirtiğim gibi hastanede yapılan 20 dakikalık efor testinde cihazı test ettim, hastane cihazından çok sapma veriler vermedi, geri kaldığını noktalarda iki üç saniyede aynı değerleri yakaladı, özetle ben tavsiye ederim (göğüs bandı kullanmama nedenim alerjik)

2 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum şimdi gördüm cevabınızı… Merak ettiğim bir şey daha var; hangisi daha rahat sizce? Göğüs bandı mı bu mu? Benim bu tarz bir ürün almayı düşünmemin tek nedeni daha rahat olabileceğini düşünmem.

Bana göre OH1 in kullanımı daha rahat, tek sıkıntı şarjı edilmek zorunda olması, ayrıca aktivite kaydı da mevcut hiç kullanmamış olsam da. Yine de belirtmek isterim benim bu ürünü kullanma sebebim göğüs bandın cildimde tahrişe neden olması ve bu problemi bir türlü çözememem.

1 Beğeni

Kendi adıma teşekkür ederim. Ben satın aldım ve 1 haftadır kullanıyorum. Şarj sıkıntısı dışında bir kaç cihaz ile de haberleştiği için memnun kaldım. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

merhaba,

Ürünün IOS ve Android işletim sistemli telefonlarla eşleştiğini okudum açıklamada. Bununla ilgili tecrübeleriniz nedir? Anlık mı eşliyor, yoksa sonradan senkronize ettiğinizde mi verileri görüyorsunuz?
Ürün çok güzele benziyor.

Ben saatimle eşleştirdim (ambit 3) o şekilde kullanıyorum, diğer özelliklerini kullanmıyorum , youtube da inceleme videoları da vardı diye hatırlıyorum.

1 Beğeni

Cihazı egzersiz bitince kapatıyorum. Yeniden açıp polardan etkinleştiridğimde ilgili tüm uygulamlarıma (strava) gibi bilgiyi aktarıyor. Saatimle de eşlenik olduğu için anlık olarak da kalp atışımı görbiliyorum.

1 Beğeni