Kaç Gün Dinlenmeliyim ?

Arkadaşlar spora yeni başladım …

10 gün içinde sadece 3 gün dinlendim …1 haftada toplam 22,5 koştum 22,5 km yürüdüm …

Son 3 antremanda birer gün ara ile 10 ar km koştum/yürüdüm…
3 gündür diz kapağım ve ayağım arasında kalan tüm organlarımda şiddetli ağrılar var ,Arvales ağrı kesici alınca biraz hafifliyor… 3 gündür evin içinde bile aksayarak yürüyorum.Oturduğum yerden bile zor kalkıyorum…

Şiddetli ağrılarım olmasına üzülmüyorumda antremanlarım aksadı ona üzülüyorum :disappointed:

Ağrılarım geçince ,antremanlara deva mı etmeliyim yoksa daha Kaç gün dinlenmeliyim ?

Koşuyu çok sevmişsiniz ve hayli yoğun antrenman yaparak sakatlanmışsınız😄. İyileşmeye bakın, antrenmaları şimdi düşünmeyin, tavsiyem tekrar sakanmamanız için bir program dahilinde koşun/yürüyün zamanla artırırsınız mesafenizi/hızınızı sabırlı olun, ağırdan alın, dinlenmeyi ihmal etmeyin, iyileşip daha iyi yapacaksınız. Geçmiş olsun.

2 Beğeni

Her ne kadar aniden yüklenmiş olsanızda stress kırığı olduğunu düşünmüyorum. Rutin ağrılar olduğunu düşünüyorum. Çünkü stress kırığının bu kadar çabuk gelişeceğini sanmıyorum. Bir program dahilinde koşmanız en iyisi. Ağrılar tamamen geçinceye kadar dinlenin. Eğer sizi yürümekten veya koşmaktan alıkoyan ağrılar var ise asla üzerine gitmeyin. (Yeni başlamanız nedeniyle söylüyorum). Vucudu eski haline döndürdükten sonra çok daha keyif alarak koşacaksınız, üstelik çok daha iyi bir performansla.

2 Beğeni

Durmaya dinlenmeye alışmış bir vücudu bu kadar çabuk şekilde 5 gün içinde 30 km harekete zorlayamazsınız. Koşuya başlamak için çok sayıda program var (c2k5 veya Higdon’ın programları) Bunlara göz atarsanız ne kadar dinlenme gerektiğini çıkarabilirsiniz. Zaten şurada da konuşmuştuk anımsarsanız.

2 Beğeni