İznik Ultra 90 K '.gpx linki veya Strava kaydı'

Merhaba, önümüzdeki haftasonu İznik Ultra’da 90 K koşacağız, bir ihtimal lazım olur diye (Alanya Ultra’da 18. km’de işaretlemelerin kaybolması nedeniyle daha önce yüklediğimiz rotaya bakmak zorunda kalmıştık) rotayı saate yüklemek istiyorum. Kendi sitesinde verilen gpx dataları komple 140 K için düzenlenmiş, bize sadece 90 K’lık olan bölüm lazım, gerisi saat için gereksiz yükleme olur diye düşünüyorum. Daha önce koşmuş olan Aykut Bey’in 140 K’lık Strava datasından Garmin Connect’e manuel yüklemeye çalıştım ama Narlıca’dan sonra Müşküle’ye kadar olan bölüm patika ve ağaçların içinde olduğu için haritada gözükmüyor. Eğer 90 K’nın gpx datası linki olan varsa çok yardımcı olmuş olur. Şimdiden teşekkürler.

Buradan gpx datasını yollamak mümkün olmadı linki attım buradan indirilebiliyor.Saygılar

http://www.movescount.com/map?route=2343982&lat=40.41186011396351&lon=29.513307907618582&zoom=12&activity=3&heatmap=true&style=suunto-offroad

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim Erhan Bey, yükledim sayenizde.

1 Beğeni

Yukleyip denemedim ama resmi siteden verilen bu linkte ayri ayri parkur rotalari var gibi gozukuyor.

Beniim 2016 Iznik 140 kaydim genel olarak dogru (Narlica’dan sonra birisi parkur isaretlerini sokup yanlis tarafa yonlendirme yapmisti, orada biraz sorun var. Bir de ilk 40 km icinde birkac yuz metre isaretleri kacirmistik) ama genel bir uyari yapmak istiyorum. Baskasinin onceki yilki rotasini yuklemek eger organizasyon rota paylasmiyorsa son care olarak dusunulmeli cunku riski buyuk. Bu yil kucuk de olsa farkliliklar olabilir. Gecen yillarda baska birisinin parkurunu yukleyip onu takip ederken o yil yapilan degisikligi fark etmeyen bazi arkadaslarimiz problem yasadilar (hatta kasitli olarak yapmadiklari halde istemeden de olsa avantaj elde ettikleri icin ceza aldilar). Sorun yasamamak icin buna dikkat etmekte fayda var.

6 Beğeni

Selam,

Saatinize rota yükleyin ama bence rotayı takip ederek koşmayın. Hep işaretleri takip edin. İznik rota işaretlemesi açısından oldukça başarılı. Olurda rotadan çıkarsanız saatinizdeki rotayı açıp nerde saptığınızı görebilirsiniz. Her saatte bu oluyor mu emin değilim ama bir çok saat destekliyor bunu. Ya da benim çokca yaptığım gibi aynı geldiğiniz yoldan işaret görene kadar geri koşun :slight_smile:

İznikte koşacak arkadaşlara şimdiden başarılar

1 Beğeni

Aykut Bey, bilgi için teşekkürler. Verdiğiniz linke daha önce bakmıştım, fakat bu dosyalarda sadece 140 K’nın rotasını gördüm, belki de ben beceremedim. Sizin strava kaydınızı Narlıca’ya kadar manuel ekleme yoluyla yükledim ama Narlıca-Müşküle arası rota ağaçlık gözüktüğü için yarıda bırakmıştım. Şimdilik Erhan Bey’in linkinden rotayı yükledim saate. Dediğiniz gibi rotada değişiklik olma ihtimaline karşı mutlaka işaretleri takip edeceğiz, eğer kaybolma ihtimali olursa saatten rotayı bağlarım. İlginiz için teşekkürler.

1 Beğeni

Şu linkte güncel harita mevcut, oradan yükleyebilirsiniz.

Organizasyona iki kez mail attım, güncelliyoruz dediler ama sonra umursamadılar. Bir de neden Garmin dosyası da .gpx veya .kml değil?

1 Beğeni

Merhaba,
Rota izleri geçen sene sponsorumuz tarafından yüklenmişti.
2018 bütün GPS izleri son revizeler ve saha işaretlemeleri ile yapıldı. http://www.iznikultra.com/iznik-ultra-haberler.php sayfasında ek açıklamalarla güncellendi.
Parkur sayfalarından da erişilebilir.
Forumda yarış sayfasına da açıklama eklendi. http:https://kosuforum.com/t/iznik-ultra-2018-21-nisan-son-notlar-gps-linkleri/3635

Bilginize.