İznik Ultra 2021 (06-08 Ağustos)

Sanırım İznik Ultra 2020 kayıtları açılmış ^^

Kalacak yer hakkında önerisi olan varsa çok makbule geçer… ;>

Iznik en organize yarışlardan bir tanesi. Konaklama alternatifleri de detayli olarak yazar web sitesinde. Incelediniz mi? Iznik için yazılmış onlarca yarış raporları da mevcut. Bunlarin bir kismi da yine Iznik’in kendi web sayfasinda. Araştırdıktan sonra sorunuz var ise, buraya taşıyın isterseniz.

Asfalt antrenmani ile bile Iznik 20k’yi çok rahat kosabileceginizi söylerim. Teknik zemin olan herhangi bir yeri yok. Geçen yıl rota değişti, Derbent’in islak zeminde kabus olan inişi artık daha kolay. Quadlariniz güçsüz ise elbette bu kadar inişin olduğu bir eğim grafiği size alarm vermelidir.

Iyi antremanlar.

4 Beğeni

Evet @bikeg Genel bilgiler bölümüne bakıp bilgi bankası başlığını incelememişim, tşk… Kolaylıkla yer bulup ayırttım. :+1:

1 Beğeni

Merhaba,
İznik Ultra 2020 için ITRA izlerimizi elden geçirerek değerlendirilme sürecini tamamladık.
GPS analiz algoritması sebebiyle ufak nüans farkları var. Önemli güncelleme 160K parkurunda.
Yarış artık 166,2km ve 4930m olarak sertifikalandı. ( 500m değişiklik yapılmadı ama)
Böylece 6 ITRA puanı veriyor.

Herkese patika koşulu günler dilerim,

Güncelleme - Ek bilgi: 160K yükseklik tablosunu henüz güncellemedik

10 Beğeni

Yarışın sitesinin tasarımı değişmiş. Daha güzel olmuş bence. :+1:

90K’nın startı 09:00’dan 08:00’e alınarak, bitirme süresi 16 saatten 17 saate çıkarılmış.

2 Beğeni

Korona virüsü hakkında İznik Ultra’dan 13.03.2020 tarihli duyuru https://iznikultra.com/tr/haber/korona-covid-19-virusu-icin-aciklama adresindedir.

5 Beğeni

“Ertelemenin bizde olduğu gibi, bir çok koşucumuzda burukluk yaratacağını biliyoruz.” Yazınızın bu kısmı hem organizasyon açısından hem koşucular açısından en doğru ifade gerçekten.
İnşallah kısa sürede bu tehlikeden kurtuluruz ve hayatımız rayına döner. Nisan ayı dışında da İznik’te koşmak farklı ve güzel olur bizler için.

7 Beğeni

En doğru kara bu, nisan sonuna kadar tüm etkinliklerin iptal olması, toplum için daha faydalı.

1 Beğeni

İznik Ultra tarihi açıklandı. 14-16 Ağustos 2020.

Çok az zaman kalmış…

5 Beğeni

Türkiye’de halihazırda bir avuç ultra varken ve “müşteri”/koşucu kitlesi genelde aynı insanlarken Aladağlar yarışı ile çakışan bir tarihe koymak benim gibi pekçok kişiyi üzmüştür diye düşünüyorum…

3 Beğeni

Merhabalar,

İznik Gölü etrafında, yeni tarihlerde buluşacağız. Fakat önemli bulduğum konu, covid sonrası ne gibi önlemlerle organizasyonların yapılacağı, biz koşucuları neler bekliyor konusunda ilk kez fikir veren bir kurallar listesi var İznik Ultra’nın web sitesinde. Epey kaliteli ve detaylandırılmış bir içerik olarak şimdiden karşımızda.

https://iznikultra.com/tr/iznikultra/covid-19-kurallari

Sadece organizatörlerin değil, koşucuların da sorumlulukları büyük.

Bundan sonra yeni bir dönem başlıyor.

5 Beğeni

Önlemler çok güzel görünüyor bunlara ek olarak belki pcr testi de istenebilir malum sayı azalsa da risk hala mevcut

1 Beğeni

Covid-19 dusunulerek bazi ek onlemler alinmis olmasi guzel. Bunlarin ne kadari gercekten uygulanacak gorecegiz.

Diger yarislarin web sayfalarinda benzeri bir ek onlem listesi goremedim. Acaba bunlar TAF tarafindan konan kurallar mi yoksa IznikUltra kendi insiyatifi ile mi bunlari uyguluyor.

TAF web sayfasinda ek onlemler olacaktir deniyor ama bu onlemlerin neler oldugunu ben goremedim.

2021 de beraber koşmak dileğiyle :+1: 2020 de gidecek olanlara güzel koşular…
iznik%20Niko

1 Beğeni

Hangi tarihli olacak test? Yarıştan bir gün önce mi alınacak? Bir de ultra koşmak istiyorum diyene yaparlar mı bu testi?

1 Beğeni

@Tayfun henüz TAF önlemlerle ilgili maddeleri yayınlanmamış ama iznikultra önlemleri TAF belirler ve buna uyulacak demek istemiş(anladığım).
@muzozmen dilerim soruların yanıtı resmi olarak geldiginde, sade net basit ve güvenliği de prosedürün tamamlanmasını da sağlayacak kadar açık olur. http://www.taf.org.tr/2020/06/12/maraton-ve-mesafe-kamplari-icin-gorusmeler-suruyor/

Hocam su ara ozel hastaneler herkese korona tani testi yapmaya baslandi ama evet ne zaman yapilacagi hala muamma veya etkinlige katilan her hangi birinde korona suphesi oldugunda neler yapilacagi da dusunulmesi gereken seylerden biri. Yine olay donup dolasip kisisel tedbirleri iyi uygulamaya cikiyor bu nedenle iznik ve geyik kosulari icin alinan tedbirleri cok basarili buldum. Mesela kalabalik olacak yer zaten cikis ve finish ani orada maske zorunlulugu guzel bir detay olmus ama yuksek ihtimalle eskisi gibi olmayacaktir fuar alanlar. Umarim en yakin zamanda koronadan kurtuluruz da eski coskusuyla olur her sey :slight_smile:

1 Beğeni

Katılacak herkese şimdiden başarılar! Umarım keyifli, güzel bir etkinlik olur.

İznik Ultra’nın web sitesinde çok güzel videolar var. Bu videoları izleyince (aynı başka patika koşularının videolarında olduğu gibi), insan ister istemez şunu düşünüyor: koşanlar “yarışmak” için mi oradalar, yoksa arkadaşlarıyla, tanıdıklarıyla, kendilere benzer şeyler yapmaktan hoşlanan insanlarla bir arada olmak ve bir “deneyim” yaşamak için mi? Ben ikincisinin ağır bastığını düşünüyorum. Sadece koşu değil, öncesi, sonrası, hepsi bir bütün gerçekten. Bu noktada TAF’ın yapılmasını sağlamaktan yükümlü olduğu, lisanslı sporcuların katıldığı, yarışma odaklı etkinliklerden çok daha farklı bir konumda patika koşuları. TAF yarışma odaklı etkinliklerin “devamlılığını” sağlamak zorundadır, çünkü bu olağanüstü döneminde ülke atletizminin seviyesinin düşmemesi, rekabetin devam etmesi birincil görevidir. Patika koşusu organizasyonlarının ise bundan farklı olarak devamlılığı değil “deneyimi” koruması gerektiğine inanıyorum. İznik’in koyduğu kurallar gayet güzel ve belirttikleri gibi “birlikte uygulanırsa güvenli bir yarış yapmayı başarabilmek” için elbette gerekli. Umarım İznik Ultra “atmosferini” ayakta tutmak için de faydalı olurlar.

10 Beğeni

Kapsamı geniş ve çok detaylı düşünülmüş, güzel hazırlanmış bir kurallar listesi. Herkes üzerine düşeni yerine getirdiğinde uygulanabilir bir model. Tahminim federasyon bile bu kadar sık eleyip tartmamıştır. Umarım izin çıkar ve keyifli bir etkinlik olur.

@Osaka23 PCR testi birçok açıdan aşırı tedbir gibi yorumlanabilir, açıkçası bir sağlık çalışanı olarak gerekli olmadığı kanaatindeyim. Uçağa her binenden, hastaneye her gidenden istenmesi vesaire gibi uç bir tedbir olur. Maliyeti, zamanlaması ayrıca soru işareti. Özel hastanelerin endişeli bireyleri yatıştırma yöntemi olarak bunu pazarlamaya çalışmaları bambaşka bir etik soru. Bizim kurumda ben geldim bana korona testi yapın diyene yapmıyoruz. Bulgu, şüphe yoksa gerek de yok. Hele ki sağlık sisteminin daha korunmacı işlediği Avrupa ülkelerinde soruyu duymazdan bile gelirler.

@bikeg belki bir zamanlar Likya UM gibi (pandemi süreci sona erene kadar) tamamen kendi kendine yeterlilik esasına dayansa güzel olmaz mı? Katılım ister istemez kısıtlı olacak ve tecrübeli koşucular bu tarz koşullara alışık, bayrağı bu yıllık onlar taşımış olur. Yeni başlayanlar enerjilerini seneye saklar. Her ne kadar suları koşucular kendileri dolduracak olsa da istasyonlar ciddi risk faktörü. En kontrollü kişiler bile hata yapar, hele ki yorgunlukla bu ihtimal daha da artar. Kısadan uzuna, bu yıl etkinlikler bu formatta düzenlenirse açık arazide, kişiler de duyarlı davranırsa, bence risk çok çok düşük. Biraz doğa, biraz da rutinin dışına çıkarak çok da iyi gelir.

5 Beğeni

Hocam ben de bir sağlık personeli olarak pcr uç bir istek farkındayım ama yine de gözden kaçabilecek 3 5 vakayı bile yakalansa pozitif bir kazanımdır diye düşünüyorum. Ama kendine yeterlilik dediğiniz gibi tam da bu dönem için uygulanabilir bir konsept. Kişisel tedbirlerle de birleşince neden olmasın. :slight_smile:

2 Beğeni