İstİklal yolu ultra 2016-ilgaz trail maraton

Kurtuluş savaşımızda Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar, Hamamcı Kadı Salih Reisler, İnebolu’dan Ankara’ya uzanan 340 km’lik İstiklal yolumuzda efsaneleştiler ve ölümsüz kahramanlar oldular. Bir milletin şahlanışı nice isimsiz binlerce fedakar ve kahraman insanımız sayesinde gerçekleşti.

Kurtuluş mücadelemizin kazanılması ile simgeleşen,o yıllarda son derece stratejik bir rol oynayan 340 km’lik kağnı yolu Küre ve Ilgaz dağlarından, yer yer dik ve zorlu patikalardan geçerek Ankara’ya kadar ulaşır. Bu yoldan gelecek cephanenin stratejik önemini Mustafa Kemal Atatürk savaş sırasında ifade ettiği “gözüm Sakarya’da Dumlupınar’da kulağım İnebolu’da” sözü ile vurgulamıştır.

Bu tarihi patika yolda, 2013 yılında İstiklal Yolu Ultramaratonu düzenlendi. 100 -42 ve 10 km yarışlarının yapıldığı tarih ve organik Siyez Bulguru, kokan, bu maraton oldukça ilgi çekti ve dönemin valisi tarafından teşekkür edilen, katılımcıların son derece memnun kaldığı organizasyon, 2016 yılında bu kez yeni kahramanları ile ILGAZ DAĞLARI’nda gerçekleştirilecek. İşaretli ve tamamına yakını doğal zemin olan patika İnebolu’dan yola çıkan kağnı tekerleklerinin izleriyle dolu gerçek kahramanlık öykülerinin yazıldığı yolun devamıdır.

İYU- ILGAZ ultra trail maratonunun yeniden düzenlenmesinde, hayallerimizin peşinden koşmamızda bize destek veren Çankırı Valiliğine 2013 yılından beri bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan tutkumuzu ve hayallerimizi paylaşan Başarsoft firmasına teşekkürlerimizi sunarken, önümüzdeki günlerde duyuracağımız diğer sürprizlerimize hazırlanın ve ajandanızda Ağustos sonunu İYU ULTRA için ayırmayı unutmayın diyoruz.

Koşucu, gönüllü ve sponsor olarak sizleri aramızda görmek, muhteşem bir doğada dostlarla birarada olmak dileklerimizle…

Mutlu,huzurlu sağlıklı ve hoşçakalın.

www.istiklalyoluultra.com

KOŞUKOLİK SPOR ORGANİZASYON

1 Beğeni

Merhaba ultra maraton ve doğa severler,
Ilgaz Trail Ultta’da erken ödeme indiriminden yararlanmak için 11 gün kaldı. Kayıtlar devam ediyor.
www.istiklalyoluultra.com

2 Beğeni