İneos 1;59 Denemesi

Ayakkabı kısmına da ''pazarlama,tüketim ,kapitalizm ‘’ vs bakanlarda (Kısmen haklılar ) O-olacaklardır. Ancak durduk yerde kendilerine sigara pazarı yaratan kapitalizmden iyidir en azından diye bakıyorum ben. Çoğu özelliğini kullanmadıkları halde herkesin elinde ki 1000-2000 dolarlık cep telefonu pazarını yaratan da aynı sistem şöyle bir koşu ayakkabısı var bunu alın %4 daha hızlı koşarsınız diyen de aynı sistem. Herkes kullanınca cep telefonu normalleştiriliyor ama iş ayakkabıya gelince oooovv . Ben %4 ü almaya razıyım.Hatta severek alıyorum .İkisini de almayana saygım sonsuz ama ben koşu kadar malzemelerini de çok seviyorum.Aldığım ayakkabı/giysi vs. bende çocuk heyecanı yaratıyor ve ayakkabımı giymek için can atıyorum. Tıpkı ilkokulda ki gibi :slight_smile: Kapitalizmin kölesi :scream: olmayı seviyorum açıkçası .

7 Likes

ben kapitalizmin kucağında çalışan ve var olan bir birey olarak şahsi duruşum ne kadar uzak kalmak olsa da mevcut sistemde bunu yapabilmek gerçekten çok zor…o sebeple konuya şu şekilde yaklaşıyorum, kapitalizm aynı zamanda daha iyisini araştırmaya itiyor insanları çünkü daha iyisi için daha fazla para vermek isteyecek insanlar var diye düşünüyorum…o sebeple özellikle teknoloji tarafında çok merak ediyorum bu yeni ayakkabıyı da…4% de, bodrum’da oldukça fazla sayıda gördüğüm next% de beni heyecanlandırmıştı (ama sahip olmak şansı tanınsa peg turbo 2’yi seçerim orası ayrı)…bakalım yarın nasıl bir ayakkabı çıkacak karşımıza…

1 Like

Konudan bağımsız olarak şunu belirteyim. Karbon kullanarak çeşitli sanayi parçaları üreten bir şirketteyim. Peg. turbo da bildiğim kadarıyla karbon plaka yok.Karbon plaka iyidir kötüdür pahalıdır ucuzdur bir şey diyemem ama karbon plakanın alternatifi yok şu an için. (Kullanım amacına göre tabii ki ) Yani ihtiyaçlarınıza/beklentinize tam olarak karbon plaka yanıt vermişse onun yerine de şunu kullanalım diyemiyorsunuz. Ama diğer ürün gruplarında örneğin ayakkabıların tabanlarında kullanılan köpük malzemesinde dersiniz. Dolasıyla yarın tanıtılacak ayakkabı sizin peg turbodan epey farklı olacaktır.:slight_smile:

Pegasus Turbo 2 yi tek geçerim.
Ama ilk alacağım ayakkabı saucony kinvara 10 olacak.

1 Like

30 dk kaldı ;>

3 Likes

Denemenin halka acik olarak sokaklarda yapılması cok guzel olmus. Ancak ilk defa Kipchoge yi zorlanırken/endişeli görüyorum

1 Like

Bence gayet iyi götürüyor rekor gelecek gibi.

3 Likes

küçük bir bilgi; yarı maratonu geçtikleri süre 59.50…ithal ettiğimiz atletle kırılan Türkiye rekoru ise 59.48…

kipchoge’nin ayakkabısı ise özel bir ayakkabıymış, alphafly isimli…ama şu bir gerçek pembe next%'lere fena vuruldum ben…

@Serdar farkındayım turbo’larda karbon yok, ben teknolojik olarak vaporfly 4% ve next% daha gelişmiş bir ayakkabı olsa da teknolojik olarak tercihimin pegasus turbo’dan yana olacağını söylemek için yazmıştım…

1 Like

Bu 2:50 pace e 2 saat nasıl dayanılır!? inanılmaz biri gerçekten…

3 Likes

5 Likes

bayağı bayağı tarihe tanıklık ettik…

3 Likes

Psikolojik bariyeri aştık.Şimdi seneye Berlin Maratonu’nu bekleyeceğiz

2 Likes

İşte bu… kral son düzlüğe deparla girdi helal olsun.

2 Likes

Atletizm in ne kadar birlestirici oldugunu rekabet kadar yeri geldiğinde herkesin birbirine ne kadar yardimci olabilecegini bizlere gösteren bu TAKIMA disiplin inanc ve sporculuk örneği olduğu icin Kipcoghe’a cok tesekkur ediyorum. Muazzamdi canli izlemis olmaktan büyük gurur duyuyorum.

9 Likes

seneye olimpiyat oyunları da var…sanırım olimpiyat oyunları’nda bekele vs. kipchoge göreceğiz…

3 Likes

Ben Bekele-Kipchoge rekabetinden ziyade parkur elverişliliği açısından dedim.Malum rekor kırmak için en iyi parkurlardan biri :wink:

2 Likes

Gerçekten muazzam bir başarı! Canlı izlemesi de oldukça keyifliydi! Monza ile karşılaştırınca yer seçiminin sadece koşan(lar) için değil, genel atmosfer ve takip edenler için de ne kadar önemli olduğunu da sanırım net bir şekilde görmüş olduk. Her yönüyle örnek oldular; başta Kipchoge olmak üzere payı olan herkese büyük tebrikler!

5 Likes

Bridget Kosgei biraz once Chicago’da 2:14:04 ile Paula Radcliffe’in 2:15:25’ini 81 saniye geliştirdi. Zamanlama açısından gölgede kalacak olmasına rağmen 16 yıldır kırılamayan bu rekorun hem de bu kadar büyük farkla kırılması maraton dünyasında çok ses getirecek.

10 Likes

1:59:40 hakkında okuyup izlediklerimden bir derleme yapmaya çalıştım. Aynı zamanda ayakkabı teknolojisinin son yıllardaki maraton süreleri üzerindeki etkisi, işin nereye gidebileceği üzerine bir beyin fırtınası.

15 Likes

Çok güzel. Teşekkür ederiz.

Arkadaki iki kişinin ne işe yaradığını anlayamamıştım izlerken. Öğrenmiş oldum… :+1:

1 Like