İda Ultra Yarış Raporları 2017

Herkese merhaba, İda 2017 için ilk rapor benden gelsin…

7 Beğeni

Tüm Aydos537 ekibindeki arkadaşları ve seni kutlarım…ayağınız sağlık

1 Beğeni
5 Beğeni

Run Zeus yarış raporum. Umarım gelecek senelerde koşacaklara faydalı olur. http://www.yarisbul.com/kosu/makaleler/runonur-ida-ultramaratonu-35k-2017/

3 Beğeni

Alpay Dede :

2 Beğeni

Team RunBo’dan ilk kez bu mesafeleri deneyen Selman’in bol eğlenceli Ida Ultra raporu. :blush:

Arkadaşlar herkesin yüreğine sağlık.
Her sene desteklerinizle daha da güzel olacağını umut ediyoruz.
2018 için şimdiden 50 K parkuru ekleneceğini de buradan duyuralım o zaman :slight_smile:

4 Beğeni

50k nın üstü bir parkur olması negatif etki yapabilir. Organizasyon sayısının giderek artığı bu günlerde organizasyonun içinde de yarış sayısının artması parkurları ıssız kılıyor. Çekişmeyi, yan yana gitmeyi daha da düşürüyor. Bana göre 30k ila 40k arası yarışlar kendi vucudunun limitine zorlamadan ayda bir kere koşabileceğin yarışlar. Hafta sonları uzun idmanları 30k civarı olanlar yolu göze alıp idman tadında bir yarışa katılabiliyor. Hele ki run zeus yarışı hiç de hafife alınacak bir yarış değilken daha da uzunu fazla talep görmeyeceğini düşündürüyor. Talebi run zeus ve ida ultra havuzundaki sporculardan karşılıyacaktır diye düşünüyorum diğer parkurlara da zarar verecektir. Belki run zeus parkurunun göründüğü gibi kolay olmadığı anlatılırsa yada ida ultra biraz kısaltılırsa daha çekici olabilir.
Organizatör olarak en fazla geri dönüş siz alıyorsunuz. Belkide benim görüşlerim azınlıktadır bilemiyorum.

2 Beğeni

organizasyon hedefledigi katilimci sayisi ve butcesine bagli olarak;

• eger kucuk/orta olcekli, daha odakli bir sekilde devam etmeyi hedefliyorsa 15K, 42K (35K yerine dag maratonu) ve 94K olarak devam edebilir bence.
  • eger katilimci sayisini daha artirip daha buyuk olcekte bir organizasyon sunmayi amacliyorsa ve buna uygun sponsorlar ve butceler ile ilereyecekse, o cileyi cekmeye hazirsa, o durumda 15K, 35K, 60K ve 94K (veya ustu) olarak 4 parkur dusunebilir,
2 Beğeni