Hallux Valgus ile koşmak

Herkese merhaba sevgili koşu tutkunları,
Forumda bir çok konuda bilgi sahibi olabiliyorum, aradığım aramadığım bir çok bilgiyi tecrübelerinizle birlikte paylaşıyorsunuz ve bu çok güzel. Buna istinaden size öncelikli olarak danışmak istedim. Sol ayağımda Hallux valgus var yani başparmağın yanındaki kemik. Önceleri sıkıntı yaşatmazdı ama son bir aydır uzun da koşsam kısa da koşsam inanılmaz ağrı yapıyor. Bunun için bir çözüm üreten var mıdır acaba tavsiyeleriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Bu arada bu sebeple doktora gittim ve yıllar önce sağ ayağımdaki ameliyatla alındı ilerlemiş olduğu ve ağrı yaptığı için. Önümde koşmam gereken iki yarış var bu yüzden ameliyat düşünmüyorum sadece ağrı azaltacak yöntem arıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Çözüm değil gözlemi söyleyim.Forumda 19 Mayıs ayakkabı konusu açmış ve sonrasında ayakkabıyı kullanmaya başlamıştınız. Son 1 ayda belki ayakkabı değişikliği, belki antreman yoğunluk, koşu hızı vs değişiklikliği nedeniyle ağrı artmış olabilir. Ağrı varsa, çoksa koşuyu o sürede kesmeli.Baskılayıp koşmak gelen sinyali, uyarıyı göz ardı edip sakatlık derecesi artmasına neden olabilir.Yinede koşu dışında konforu artırmak için https://health.clevelandclinic.org/7-ways-to-ease-your-bunions-without-surgery/ bazı öneriler var.

1 Beğeni

Teşekkürler cevabınız için. Evet yeni bir ayakkabı aldım ama ağrı nedeni ayakkabı değil bunu test ettim. Antrenman yoğunluğu bir ihtimal olabilir. Koşuya ara vermek de istemiyorum. Linkteki bilgilendirme için de teşekkür ederim. Ateller normal zamanda işe yarıyor ama ağrı varken onu takmak da ızdırap oluyor. :confounded:

1 Beğeni

Geçmiş olsun size. :slight_smile:

2 Beğeni