Hacamat gerçekten mucize mi ?

Çevremde hacamat yaptıran kişilerin ısrarla hacamat önermeleri ve tüm sıkıntılarından kurtulduklarını dile getirmeleri üzerine hacamata ilgim arttı. Basın yoluyla da bir çok ünlü sporcunun hacamat yaptırdıklarına şahit oldukça bu konu hakkında bilgi edinmeye başladım. Sizlerin bu konu hakkında tecrübe,bilgi ve izlenimleriniz nelerdir?

1 Beğeni

Geçen bir arkadaş yaptırmıştı ve tavsiye ediyordu. Mantığını sormuştum. Sırtından başına kadar jiletle deride kesikler açıldığı ve bu kesiklerden kirli kanın atıldığını söylüyordu. Hiç mantıklı gelmedi. Hani kirli kan sırtta başta yer almaz sadece, bütün vücudu dolaşır ki temizleme işini de akciğerler, böbrekler, safra kesesi vs. ilgili organlar yapar. Kan verme gibi vücudu rahatlatıyor demişti. Onun yerine gider kan veririm. Neden sırtımı jiletletip kanımı bardaklara attırıp lavaboya döktürmeliyim, Placebo etkisinden daha mantıklı bir sebep bulamadım henüz.

3 Beğeni

Son yaptıkları saçma sapan eylemden sonra hacamatçılar benden uzak dursun.İsterse ölüme çare bulsunlar

3 Beğeni

Birçok şehrimizde; Üniversite ve Devlet hastanelerin de Hacamat , Akupunktur Poliklinikleri açılmış. Uzman doktorlar eşliğinde hizmet veriyor. Devlet güvencesin de yapılıyor olması rahatlatıcı bir neden. http://www.aksam.com.tr/pazar/hacamat-artik-devlet-guvencesi-altinda/haber-625511