Gordion 10 & 21 K koşusu değerlendirmesi

Gordion 10 k ve yarı maratonunda geçtiğimiz pazar 21 k koştum. İlk kez düzenlenmesi (sanırım) ve devamının gelmesi dileğiyle destek olmak amacı ile katıldım. Bir kaç aydır sakat olmam nedeni ile yavaş bir koşu oldu benim için. Gelelim gözlemlerime:

  • Öncelikli olarak bu mevsimde saat 13.00 da koşunun başlaması çok yanlıştı. Neyse ki hava yağmurlu idi ve o sıcaklığı hissetmedik. Hava bir kaç gün önceki gibi 27-28 derece olsa idi çok bayılanlar olurdu. Organizasyonun şansına koşu saatinde de hiç yağmur yağmadı.
  • 21 k saat 13.00 da 10 k ise 13.15 de başladı. Daha doğrusu başlamış. Ben ne anons duydum ne de başka bir şey. Benim gibi bir çok kişi 10 ve 21 k karışık koştuk. 21 k koşanlar benden 15 dk önce başlamış. Bu durumu yarışın 15 . Kilometresinde fark ettim. Bu durum çok moral bozucuydu. Yürümekte zorlanan kişileri 15. 16. Km de yakalamak ilginçti.
  • Yarış sonunda redbull simit elma muz verilmiş. Ben çoğunu görmedim. Bazı koşucular redbull verilmesinin yanlış olduğunu söyleyerek organizasyona kızdılar. Verilen madalyalar hoştu. Finişte bir çanta verdiler ama içinde ne olduğuna bakmadım açıkçası.
  • Su istasyonlarındaki çocuklar çok sempatikti. Güzel güzel sohbet ettik :slight_smile:
  • Bu tarz yeni organizasyonlarda koşu esnasında su dışında bir beklentim olmuyor açıkçası. Her seferinde yanıma çikolata falan alıyorum.yavaş tempoda 10 k koşan arkadaşların su bile bulamadıkları olmuş.
  • Koşu parkuru tarihi bir alandan ziyade asfalt köy yolu gibiydi. Gordion tarihi kentini hissedemedik. Koşunun 3-5 kilometresi patikada olsa hoş olurdu. Ayrıca parkurda bir tane bir ağaç ve gölge yok.
  • Netice olarak destek olsun diye gittiğim , gün içerisinde kolayca git gel yapılacak bir mesafe olması iyiydi.

Onun dışındaki aksaklıklar umarım gelecek senelerde düzelir.

(Bu mesajı telefondan yazdığım için harf ve imla hataları olduysa kusuruma bakmayın. )

6 Beğeni