Gerçek sporcuya verilmeyen destek

Gecesini gündüzüne katarak çalışana karşılık G…tünü,başını açarak soytarılık yapıp spor camiasında prim yapanlara destek veren çok değerli spor elçileri…
-Ve böylesi durumlarda yaptığı sosyal medya şovları ile 2-3 sponsorluk kapan sözde sporcu arkadaşlar;
Bu konudan neden rahatsız olmaz ki ?
İnsan kendini neden tartıp analiz etmez ?
Ben neyim de hak etmediğim destekler ile prim yapıyorum demiyor…!??
Olayın isimlerle alakası yok , benim gibi düşünenlerin göstermediği tepki ile alakalı…!

• spor camiasında gücü elinde bulunduran bazı güruh;
    Bugün dini kim siyasete alet edip politika yapıyorsa sizlerde şaklabanın-soytarının yanında durup spor’a ömrünü vereni görmezden geliyorsunuz… Sonra da adalet çığlığı atıyorsunuz…!
    Solun , sağdan Hiç bir farkı yok…!
    Kedi gibisiniz ; Yapıyor bağırıyorsunuz.! Daha da bağırmanız dileğiyle…
    NOT : konunun benimle alakası yok , beni tanıyan tanır… 3-5 don ile 1-2 ayakkabıya muhtaç değilim, hoş hakedecek kadar da üst sekmen sporcu da değilim… sesini çıkaramayan emektarlar için bu isyanım…
    Saygılar…
6 Beğeni

Valla hocam her konuda durum böyle. Keşke sadece spor camiasında olsa.
Malzeme ne ise yemek de o.
Asıl üzücü olan, bu ülkede ne yazık ki yanlışa yanlış demek, politika veya siyaset yapmak oluyor.
Ama ne yazık ki birçok şey baştan aşağı yanlış :slight_smile:
Yeni popüler kültür, reklam ve sosyal medya vb… altyapısı tam oturmamış bir milletle birleşince, bir çok konuda bu durumların oluşması kaçınılmaz oluyor.
Hatta dün liseden bir arkadaşımın (beden eğitimi bölümünde hoca) paylaşımına denk geldim.
‘‘Birinciyi değiştirmek için 4 yarıştan 2’sini çıkarıp sıralama yapmışlar. Daha ne kadar küçüleceksiniz yazmış. (Oryantiring federasyonu)’’

yani bilmediğimiz diğer spor branşlarında neler olduğunu düşünemiyorum bile.

Bu aralar Amin Maalouf 'un bu sözü hep yüzüme vuruyor.
orta-doğu insanını şöyle tanımlamış:
“Her şeye üzülen ama, hiçbir şeyle ilgilenmeyen insanlar”

7 Beğeni

Bunun çok daha değişik örnekleri de var.Mesela çok kötü bir organizasyona iyi demek gibi.Birbirimiz arasında konuşurken yerden yere vurup sonra sosyal medya hesaplarında güzellemeler dizmek gibi.Tamam organizasyonu da yerin dibine batırmayalım ama kantarın topuzunu kaçırmadan yapıcı eleştiri yapalım ki, organizasyonda kendini daha ileriye getirsin.

6 Beğeni

Ve biz bunun için ne kadar sesimizi çıkarıyoruz…!?

orman cayır cayır yanıyor ve tüm orman ahalisi sadece seyrediyor , küçük bir serçe gagasıyla su taşıyıp yanan ormanın üstüne bırakıyor.

• orman yandı bitti ne gerek var bu mücadeleye diye eleştirilirken…
    Serçenin vermiş olduğu cecap şu;
  • benim elimden gelen bu…!!

Biz ne ya da neler yapıyoruz…?

2 Beğeni

İleride bana da bir şeyler düşer mi psikolojisi…
Düşer :tropical_fish:

2 Beğeni