Garmin Fenix 3 inanılmaz yavaşlık hk

Selamlar 1.5 senedir fenix 3 kullanıyorum, daha yeni fabrika ayarlarına döndürmeme rağmen inanılmaz bir yavaşlık söz konusu, pencereler arası geçişler çok yavaş. hiç bir saat yüzü seçmesem bile bu yavaşlık devam ediyor. mesela koşmak için seçim yapıyorum, 1 saniye sonra ancak ekran geliyor. şayet bir saat yüzü yüklersem bu süre biraz daha uzuyor. 2 gün önce fabrika ayarlarına dönüp dönmediğinden bile emin olmadığım için 2 kez fabrika ayarlarına döndürdüm. çünkü yavaşlık hiç geçmiyor. internette konuyla alakalı pek bilgi bulamadım. sitedeki diğer fenix 3 sahiplerinde durum nasıl?

okuduğunuz için teşekkürler.

Fenix serisi genelde bu problemi Watch Face yükleyince yapıyor ama Factory Reset yapınca gidiyordur Watch Faceler ve düzelmesi lazımdı. Demek ki sorun başka :slight_smile:

Fenix’ler ekranda yüklü saat yüzü sebebiyle geçişlerde yavaşlasalar da başka bir noktada yavaşlamaları söz konusu olmaz pek. Saatte bozuk bir dosya vs. vardır muhtemelen.

Saati bir bilgisayara USB kablosu ile bağlayıp, içindeki her şeyi silin. İçindeki gerekli dosyalar vs. yine saat açılırken oluşturulacaktır. Bir nevi fabrika ayarları ama fabrika ayarı seçeneği belli dosyaları sıfırlıyor sanıyorum, siz bir her şeyi silip deneyin derim.

1 Beğeni