Garmin Fenix 3 Hr Treadmill ile koşu mesafesi

Merhaba Arkadaşlar
Yaklaşık 3-4 ay önce Garmin Fenix 3hr satınaldım…Sorunsuz kullanıyordum ancak dün koşu bandında koşarken “pace” ve “km” ölçümü yapmamış…Sadece koştuğum süreyi gösteriyor…DAha önceden gösteriyordu…Nasıl düzeltebilirim?YArdımcı olabilirseniz sevinirim…Şimdiden teşekkürler

Merhabalar, “indoor running veya treadmill” app’si ile mi koştunuz? Ancak bu modlarda iken saatin ivme ölçer yolu mesafe ölçebilmesine (ve dolayısı ile pace göstermesine) imkan sağlarsınız. Aksi halde gps sinyali olmayacağından sadece zamanı kaydeder. Ben koşu bandında koşarken footpod kullanıyorum, dış alanda gps açık ve foot pod bağlı iken koşulduğunda belirgin bir kalibrasyon sağlayabiliyor ve koşu bandındaki mesafeyi doğru gösteriyor. Saatin kendi ivme ölçer sistemini her kullandığımda mesafeyi %10’a yakın oranda yüksek hesaplıyordu (bu da daha hızlı ama yanlış pace bilgisi gösteriyordu). Bu anlamda kapalı mekanda foot pod kullanımını öneririm.

Treadmill ile koştum…daha önceden ölçüyordu…dün 0 km 33 dak olarak gösterdi…ne yapmak lazım?