Garmin Fenix 3 hakkında

#170

Peki bu hızın oynama yaptığı noktalarda GPS rotası çiziminde bir oynama veya sapma var mı? Varsa bununla ilgili olabilir ama bisiklet sürerken GPS çizgileri oldukça iyi oluyor, yürüyüş gibi sapıtmıyor. Başka kullanıcılarda da benzer bir şikayet okuduğum oldu ama bende en fazla ± 1km/s oynama oluyor; sizdeki fazla gibi geldi.
Hız ölçümü için sensör kullanıyor musunuz? Hız sensörleri daha iyi sonuç verebilir.

1 Like

#171

Hız ve kadans sensörü kullanıyorum. Dün kurcaladığımda tekerin çapını otomatik hesapladıgını gordum. 700X23c tekerlek için 2096 değeri olması gerekirken, 2136mm gibi bir değer vardı. Bundan dolayı olabilir mi? Ya da sensördeki pilden kaynaklı olabilir mi? Azalmış gibi vs…
Cihazda problem olduğunu düşünmüyorum, düşünmek de istemiyorum:)
Bu arada rotaya baktıgımda sapma vs yok gibi…

0 Likes

#172

Koşu modunda 4 farklı data screen ekranını aktif yaptım.Her ekranı 2 ye böldüm Antrenman esnasında ne yaparsam yapayım bu 4 ekran sürekli kendi içerisinde dönüyor. (Auto scroll =off) Sabit durmasının var mı yolu ?

0 Likes

#173

sensörün pilini değiştirip içerisine su girip girmediğini kontrol edebilir misiniz? sensörünüz varsa saatiniz bu veriyi otomatik olarak sensörden alır. aynı şekilde benim hız sensörüm de (garmin) suunto ambit 2 ile gayet uyumlu çalışıyor. yılda 1 ya da 2 kez dediğinize benzer problemler yaşıyorum, pili değiştirince sorun ortadan kalkıyor.

1 Like

#174

Pilini değiştirip tekrar deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

0 Likes

#175

Merhaba,
Fenix 3 saatimi, connect.garmin.com da yer alan 3 aylık training programs (maraton level2) ile kullanıyordum. bugün yeni bir çalışma programı yükledim fakat fenix3 üzerinde antremanı gerçekleştireceğim training>training calendar> bölümüne girince bugünkü antrenman programını görüntülemek yerine “download your training calendar from garmin connect” uyarısını veriyor. tekrar bir daha yüklediğimde gene aynı mesajı aldım baytekin servisi aradım 8.20 sürümü tekrar yükleyin çözülür dediler, 8.20 yi yükledim fakat aynı sorun hala devam ediyor. antrenman programından uzaklaşmamak adına bu sorunu bir an önce çözmem gerekiyor yardım lütfen.

eklemeyi unutmuşum, hard reset denedim ama o da çözüm olmadı.

0 Likes

#176

Sıkıntı Garmin sunucuları tarafında bildiğim kadarıyla. Sizin saatinizle ilgili bir şey değil, genel bir sorun. Birkaç güne çözerler herhalde.

0 Likes

#177

Sorunun çözüldüğüne dair iletiler gördüm, tekrar deneyebilirsiniz.

0 Likes

#178

Sıfır Fenix3 HR satıyorum. İlgilenenler başlığına göz atabilir: [Satılık] Garmin Fenix3 HR silver(SIFIR), Suunto Ambit3 Sport, Garmin Forerunner 610 ve göğüs bantları

0 Likes

#179

evet çözüldü. teşekkürler.

0 Likes

#180

Merhaba,
Fenix3 kolumda takılı vaziyetteyken, saate bakmak için kolumu oynattığımda hiç bir düğmesine temas olmadan ekran ışığı kendi kendine otomatik olarak yanıyordu. Fakat geçen gün master reset yaptıktan sonra bu özelliği çalışmaz oldu. Ayarlardan Back Light> Auto konuma aldım fakat gene olmadı. Ekran ışığının otomatik yanmaması HR takibi açısından gece antrenmanında benim için ciddi sorun oldu. Konu ile ilgili çözüm önerilerinizi bekliyorum. Selamlar.

0 Likes

#181

Merhaba,

Fenix 3’ün yeni bir özelliğini keşfetmemi sağladınız, teşekkürler. Çözüm yolu aşağıdaki linkte ingilizce ve görsel olarak anlaşılabilir şekilde mevcut;

Selamlar,

0 Likes

#182

@Ferhat çok teşekkürler. Gesture>On konumuna getirilince problem çözülüyor, o kadar bakmama rağmen gesture seçeneğini nasıl göremedim kendime şaşırdım :joy: :joy:

0 Likes

#183

Merhaba,ben de garmin fenix3 hr kullanıyorum…8.30 sürümü nereden indirdiniz?ben update ettim ama 4 olarak gösteriyor?link verebilirseniz memnun olurum…selamlar

0 Likes

#184

8.30 normal Fenix3’ler için olan yazılım sürümü. Fenix3HR için 4.30 olacak herhalde son sürüm.

0 Likes

#185

Herkese merhaba bayramdan önce Ankara’da garmin fenix 3 saat buldum türkiye distribitörü bayramda kapalı olduğu için gidemedim bayramdan sonra gittim saatin kendilerinden değil yurt dışından alındığını bu sebeplede sahibinin kimliğini bilmediklerini söylediler. Saatin sahibine ulaşmak istiyorum eğer saatin sahibi bu foruma üye ise bayramdan önce Ankara’da fenix 3 saat kaybeden kişinin bana ulaşmasını ve saatini benden almasını isterim. Saatin gerçek sahibi saatin seri numarasını bana söylediği taktirde saatini memnuniyetle teslim edicem. Umarım sahibi bu forumdandır ya da tanıdığınız birisidir.

5 Likes

#186

Birde sizlere şunu sormak isterim bu saatin içinde mesaj bölümü varmıdır ? Saatin şarjı tamamen bittiği için mesaj bölümü varmı yok mu bilmiyorum hiç olmadı saati bir şekilde şarj edip belki mesaj bölümünden sahibine ulaşabilirim

0 Likes

#187

saati bir şekilde şarj edebilirseniz, etkinliklerine bakıp ev veya iş çevresinde bir aktivite bulup arama alanını baya daraltabilirsiniz.

0 Likes

#188

Teşekkür ederim verdiğiniz fikir için

0 Likes

#189

Merhabalar, koşu bandında (indoor) %4 eğimli bir antreman yaptığımızda, bunu bu şekilde eğim girerek kaydetme şansımız var mıdır acaba?

0 Likes