Fitbit Surge ve diğer antreman /günlük aktivite takip cihazları

Yeni yılda koluma bağladığım cep telefonu yerine artık bir saatle koşmak ve diğer antrenmanlarımı kaydetmek istiyorum. Hayalim fenix 3 ama şu an için o parayı vermek istemiyorum. Neyse;

Fitbit surge günlük aktivite takibi yanında koşu ve diğer egzersizlerin kaydında da kullanılabilir görünüyor. Kullanan var mı? Ne dersiniz? Alternatif önerir misiniz?

Selam,
Surge kullandım. Özellikle 120 bpm sonrası nabız doğru vermiyor hatta çok yanlış veriyor. Koşu için kesinlikle uygun değil. Bilekten ölçen ve doğru sonuç veren başka bir cihaz var mı emin değilim. Sanki o teknoloji henüz emekleme evresinde gibi geldi bana Surge deneyimimden sonra.

Bence kesinlikle Garmin Vivoactive. Hem neredeyse Garmin Forerunner ve fenix serisinin çoğu özelliği var hemde akıllı saat. Pil ömrü oldukça uzun. Cep telefonunuzla sorunsuz eşleşiyor. GPS alıcısı var. Göğüs bantları ile eşleşebiliyor. Fiyatıda oldukça uygun. Ayrıca triathlon saati olarak da kullanılabilir. Öneririm. Belki tek negatifi (tartışılır) bilekten nabız ölçmemesi.

Polar M400 kullanıyorum. 1,5 saat koşunca pil yarıya iniyor, henüz bitirecek kadar uzun koşamadım :smile:

Saatten genel olarak gayet memnunum. 750 TL ye aldım, 9 ay kadar önce.

bende tomtom runner ya da m400 öneririm. dcrainmaker iyi incelemişti bu ürünleri,göz atabilirsiniz.

Ne zaman bir koşu saati veya etkinlik takip bilekliği almaya odaklansam sonunda hepsinin dezavantajlarına odaklanıp vazgeçiyor ve elim boş kalıyorum. Bu arada saat veya bilekliksiz de koşulabildiğini görüp, para harcamamış oluyorum. Sonum nereye varacak? :smile:

Alternatif önerilerinizi incelemeye devam ediyorum bu arada, vazgeçmek yok :thumbsup:

1 Beğeni

Bugün “Moov Now” sipariş ettim.

Nedeni;

• Koşu saati alsam da yanımda telefon taşıma ihtiyacım ortadan kalkmayacak. (Yarışlarda ve antrenmanlarımda)
  • Moov now diğer aktivite takip bilekliklerinden farklı kullanım şekilleri sunuyor (ayak bileğine bağlanabilme, anlık koçluk gibi)
  • Görece ucuz (299tl)
  • Mevcut nabız bandımla uyumlu (telefon, moov now ve nabız bandı birbirini tamamlıyor)
  • bir çok bileklik gibi havalı görünüp az şey yapmak yerine mütevazı görünüp diğerlerinden geri kalmıyor.
  • Bu aralar reklamına çok maruz kaldım, adamlar her yerde karşıma çıktı, sonunda kandım.

Umarım sürekli kullanabileceğim bir araç haline getirebilirim. Kullandıkça deneyimlerimi paylaşacağım.

Bildiğim kadarıyla Vivoactive’de 1 saniye aralıklı Gps kaydı seçeneği yok, sadece Smart Recording var. Kaydı ne kadar etkiliyor denemediğim için bilmiyorum fakat bu önemli bir negatif bence.
Ben uygun fiyata bulduğum bir forerunner 610 tercih ettim. Gps’i hiç üzmedi şimdiye kadar, fakat onun da bataryası maratondan daha uzun süreli aktiviteler için pek yeterli sayılmaz.