Festival des Templiers

Türkiye’de çok duyulmamış bir yarış. Aslına bakarsanız Fransa dışında duyulduğu pek söylenemez. 4 gün içinde 9000’e yakın insanı 7-100 km uzunluğunda patikalarda, 11 farklı yarışta koşturan bu büyüklükte bir organizasyon yerel olarak kalmış; katılımcıların neredeyse tamamı Fransa’dan. Çevrenin ve parkurların güzelliği bile buraya koşucu çekmeye yeter aslında.

Geçtiğimiz hafta cuma günü bu festival kapsamında Endurance Trail parkurunda (100 km & 5000m) koştum. Yarış hakkında Ritim’de yazdım, merak ederseniz daha detaylı soruları burada cevaplayabilirim.

11 Beğeni

Harika bir deneyim. Ekim 2014 e kayıtlı idim. Eşim hamile kalınca zor dönemde yanında kalmak için gitmemiştim. Müthiş bir deneyim. Bir gün koşmak istediğim Fransa’nın ikonik yarışı. Ama sanırım 72km parkurunu yapmak isterim. Sevgiler
EMRE

1 Beğeni

Tebrik ederim Mert, bir aylık bir arayla böylesi iki yarış :slight_smile: Güzel yarış raporu için ayrıca teşekkür.

1 Beğeni

hocam tebrikler.anlatıklarınıza göre yıpratıcı bir parkur.yarış öncesi üşümeniz iyi olmamış.birde tavsiyem, damak zevkinize uygun olmasa bile yerel yiyeceklerden mutlaka yemelisiniz vücudu bulunduğunuz coğrafyaya adapte eder.(tabi yiyecekler yerelse)

1 Beğeni