Fenix 3 "Running Dynamics" Özelliği Hk. Yardım

Merhaba,

2 hafta önce yurt dışından aldığım Fenix 3 saatimde “Running Dynamics” ölçümlerini göremiyorum. HRM4-Run’ı taktığımda bu özelliklerin ekranı saatte görülüyor ama ölçüm yapılmıyor.

Bu problemi yaşayan ya da çözüm yöntemi hakkında fikri olan varsa yardım rica ediyorum.

Fenix 3 software versiyon; 8.00, HRM4-Run(2. nesil) software versiyon; 3.40.

İnternette yaptığım 1 haftalık araştırma sonucu aşağıdaki yöntemleri denedim ama sonuç alamadım;

• Nabız ölçümü ve takibini yapabiliyorum. Bu nedenle pil sorunu olmadığını düşünüyorum.
  • Tüm software güncellemeleri Garmin Expres ile yapıldı.
  • HRM4-Run’ı doğru şekilde bağlıyorum, yön karışıklığı yok. Üretim sırasında yön karışıklığı olabilir diye ters takarak koştum, sorun devam ediyor.
  • Fenix 3 ve HRM4-Run’ı yeniden eşleştirdim. Bu arada HRM4-Run’ın pilini söktüm 2 dk bekleyip tekrar taktım.
  • Running Dynamics Özelliğini kapatıp yeniden “enable” yaptım
  • Fenix 3 ü restore yapıp tüm ayarları sıfırladım.

Son güncellemeden sonra aynı sorun bende de başladı başlığı takipteyim.

Saat geçmişindeki aktivite detaylarında görünüyor mu peki Running Dynamics değerleri? (Menü tuşu basılı tut, History > Activities > aktivite > Details)

Benim saatimde değerler görünmüyor fakat bir güncelleme daha yaptım dünkü antrenmanda hem saatte görebildim hem Garmin Connect te .

Merhaba,

Saat geçmişinde running dynamics değerleri görünmüyor.

Yaşanan süreçte ilerlemeler;
-Garmin’in tavsiyesi üzerine sorftware güncellemesini aşağıdaki linkteki webupdater ile yeniledim, sonuç değişmedi.
http://www8.garmin.com/products/webupdater/howtoinstall.jsp

-Garmin “yapılacak kontrole göre saatin ya da HRM-Run’ın değiştirilmesi gerektiğini” bildirdi.

Güncel durumda saati aldığım yerle yenisi ile değiştirmek üzere görüştüm ve gerekli teyitleri aldım. Önümüzdeki hafta ilerlemeyi paylaşırım.

Selamlar,
Ferhat

Çevrenizden başka bir Garmin HRM Run bulabilirseniz onunla da deneyin derim. Mesela banttaki hareket sensöründe bir sıkıntı çıkmış düzgün veri göndermediği için nabız harici veri iletilemiyor diyelim. Hani sorunun kaynağı saat mi bant mı öğrenmiş olursunuz. Ona göre bantı ya da saati tamire gönderir ya da değiştirtirsiniz.

Konuyla ilgili ilerleme;
Saati kontrol icin gonderdigim Fransa Garmin HRM-Run ve Fenix 3’u degistirmis. Degisim sonrasi ilk denemede running dynamics ozellikleri sorunsuz calisti.

Not: Saati servise gondermeden yaptigimiz telefon gorusmelerinde HRM-Run’i degistireceklerini zaten soylemislerdi, ek olarak saati de degistirmelerine sasirdim.

1 Beğeni