Erciyes Ultra Sky Trail 2018

herkese selamlar,

önümüzde ki sene 3. sunu düzenleyeceğimiz yarışımıza herkesi bekliyoruz.

kayıtlar açıldı: http://skyerciyes.com/

katıldığım yarışlarda konuştuğum bir kaç arkadaş 64km parkurunun çok zor olduğunu belki de ultra olacak daha kısa bir parkur eklememin katılımcı sayısını arttırabileceğini söylediler. son tırmanışı ve ruh terbiyesi indi çıktıları içermeyen 45 - 50 km bir parkur açmak mantıklı mı sizce?

yorumlarınızı bekliyorum…

4 Beğeni

Patika yarışlarında ülkemizde 30-35 km en çok rağbet gören parkurlar. Bu çok anlaşılır bir durum ; yarı maraton koşanların sınırlarını zorlayabileceği kadar uzun maraton koşanlar içinse hızlı koşmayı düşünebilecekleri kadar kısa. Trekking de 20 km civarı yürüyenlerin gözüne kestirebileceği bir mesafe. Hazırlanması ve toparlanması daha kolay.
25 km ise bir çok kişi için hafife alınabilir. (Erciyes için bu çok yanlış bir durum tabii ).25 km uzatılıp 30 veya 35 km yapılsa güzel olur.
10-15 km’lik etaplar koşuya yeni başlayan uzun koşmak istemeyen,hem tatil hem azıcık kosayım diyenlere sunulmalı.Diğer taraftan eşler bu etapları çok seviyor. Ultra hedeflemeyen ama patikada koşmayı seven büyük bir çoğunluk var ve onlar için harika bir mesafe 10-15 km’ler. Yürüyerek bile biter mantığıyla bu etaplara geliyorlar ki gerçekten çoğu 10-15 km lik etap yürüyerek biter.
60 km’lik etap ise eşi benzeri olmayan bir parkur . Erciyes Dağı’nı tam tur atmak unutulmaz bir deneyim. Kalmasını çok isterim. Son bölüme ise ‘ruh terbiyecisi’ dendiğini ilk defa duyuyorum ancak ‘cuk’ oturmuş. Arada bir ruh terbiyesine ihtiyaç oluyor. :smile:

Bence Erciyes’te 15-30-60 km. etapları olsa çok güzel olur. Mevcut haliyle 25 km çok arada duruyor.Etap sayısının artmasının Sky Erciyes’ e katkısının büyük olacağı düşüncesindeyim.

Ayrıca Forum’da anket oluşturmak mümkün ve kullanıcılar ankete yeni şıklar ekleyebiliyor. Anket oluşturulursa daha hızlı ve etkili sonuç alınır

5 Beğeni

Serdar’a katılıyorum. Zor olabilir ama 64K’lık parkur hem çok güzel hem de tam anlamıyla bir trail parkuru. 45-50K lık yeni bir parkur yerine 25K’nın uzatılması daha mantıklı olacaktır.

2 Beğeni

Yarışımıza 4 ay kaldı; erken kayıt döneminin bitmesine 1 ay kaldı. bu arada güzel bir haberimiz var ian corless güzel fotolar çekmek için bu sene bizimle olacak.

hepinizi yarışa bekliyoruz…

atıl,

6 Beğeni

Çok güzel haber. Umarım Sky Erciyes dünya da daha tanınır bilinir hale gelir.