Efes Ultra 2021

Çok geçmiş olsun. Göğüs numarasını falan sökmek enteresan olmuş.

Çip olayını gerçekten anlayamadım. Bizim numaralardaki RF çipler teker teker okundu ve hepimizin çıkış saati farklı (42K). Şimdi 120K’yı kontrol ettim, belirttiğiniz gibi herkesin aynı görünüyor.

2 Beğeni

evet çorba çok abartı bir beklenti. CP’ler bence yeterliydi. sonuçta yeme içme etkinliği değil bu. ben sadece 1 cp ye girdim,suyumu tamamladım. bi kaç parça bisküvi atıp cebime devam ettim. daha fazla yiyecekte olsa zaten durup onlardan yemek için zaman harcamazdım.

Keyifli Okumalar

4 Beğeni

Yeni raporumuz da yayında keyifli okumalar
2 Beğeni

Merhaba, öncelikle adımlayan, alın teri döken koşu dostlarımızın enerjilerine sağlık.
Genel bir yorum yapmak gerekirse, sabah erken saatte başlamasının tek bir nedeni vardı Efes Antik Kenti yoğun bir ziyaretçiye sahip, Şirince, Kent Meydanı genel anlamda her noktaya yoğun turlar geliyor. Bizlerde bu yoğunluğa sporcu dostlarımızı buluşturmak istemedik. Temel nedeni tamamen sağlıktı.
Pazar günü genel bir kısıtlama olduğu için şehir turizm konusunda daha sakin olduğundan 8.30 ve 9 saatlerinde yarışlarımız start aldı. Start olarakda herkesin istediği bir zamana sahipti.
Tüm yarış organizasyonları yarış programlarını önceden yayınlıyor. Aslında koşu antremanlarımızın bir kısmını bu zaman dilimlerinde yapmak kafa feneri, karanlık, soğuk, yağmur, kar ,beslenme vb konularda neyle karşılaşacağımızı tecrübe kazanmamıza neden olacaktır.
Cp noktalarında beslenmelerinizde kısa mesafelerde enerji sağlayabilecek besinler mevcuttu.
Özellikte finishde sizleri çorba, yoğurt vb birçok gıda ile beslenmenizi sağlamaya özen gösteriyoruz. Açıkcası 42k’da çorba çokta planlarımızın içinde olmadı finishde olduğu için. Ama bu önerilerinizide bir çok öneriniz gibi dikkate alıyor olacağız. Tekrar yorumlarınız için teşekkür ederiz. Sporla koşu ile kalın.

4 Beğeni

tebrikler, Eylem Eser. güzel bir rapor olmuş. yarışın son 4-5km sini beraber koştuk. teşekkürler yol arkadaşlığınız için. ayrıca raporda belirtmemişsiniz ama yürüyüş hızınız,temponuz gayet iyi,hatta banada ilham verdi. uzun ultralarda yürüyüş temposunun ne kadar önemli olduğunu bana hatırlattı. zaten sizde yürüyüşüme güveniyrum demiştiniz. bende bundan sonra zaman zaman hızlı yürüyüş antremanları yapmayı planlıyorum. sağlıklı nice koşular diliyorum…

1 Beğeni

tebrikler @monelge. harika bir rapor olmuş. sağlıklı nice koşular dilerim.