Edirne 2. Uluslararası Dostluk Yarı Maratonu 14 Haz 2015

Selamlar,
14 haziran’da Edirne’de Uluslararası Dostluk Yarı Maratonu düzenleniyor.Yarışın yarısı Yunanistan topraklarında olacak.Edirne’de başlayıp edirnede bitecek. Katılmayı düşünen var mı ?

Yarışın sitesi

4 Beğeni

Evet gigiyoruz Edirneye ama sorun çipleri cumartesi almak zorunda olmamız :cry:

Ben sitede çipleri cumartesi almak zorundayız diye ibare görmedim sanki.Emin misiniz ?

Şimdiye kadar en çok 11 km koştum. Haftanın her günü en az 5km koşuyorum ilaveten her gün en az 10-15 km yürüyorum. Bu yarı maratona katılmayı düşünmeye başladım sizce erken mi? En kötü ihtimalle yürürüm diye düşünüyorum.

Kayıt yaptırdım, otel de ayarladım bir aksilik olmazsa katılacağım😊 Hayırlara vesile olsun😊

Oteli nasıl ayarladınız ? Geceliği ne kadar ?

Erhançetin benim babam emekli albay orduevinden yer ayarladım o yüzden. Geceliği ne kadar bilmiyorum ama fazla olmayacağını tahmin ediyorum. Benim için geriye ulaşım kaldı kendi arabamla ya da otobüsle gitmeye daha karar veremedim.

Yarışı Runkeeper’a da ekledim.
Runkeeper sitesinde yarış sayfası

İlk defa yarı maraton koşacağım.iki gündür 21km gözümde büyüdükçe büyüyor. Zihinsel olarak geri gitmeye başladım. @noyan_kiran 'ın blogunda yazığı duvarları aşmak yazısını ilk okuduğumda çok iyi etki etmişti.Neler yapmalı ,nasıl düşünmeliyim ?

Bitiş çizgisini ve yarışın uzunluğunu düşünmekten vazgeçin.
SAdece Başlangıç çizgisini düşünün.
Yarış başaldıktan sonrada sadece içinde bulunduğunuz km yi nasıl geçeceğinizi düşünün.
Düşündüğünüzden daha kolay olacak

erhancetin kendime çanta almaya Outrunner Ortaköy mağazasına gitmiştim orada adını unuttuğum koşu sporuyla ilgilenen bir beyfendi bana yeterli hazırlık yapmadan koşmamın doğru olmayacağını söyledi, sonra üye olduğum spor salonunun koşu antrenörüyle konuştum o da en azından 15 km koşmaya alışmadan koşmamam gerektiğini söyleyince çok üzülerek yarışa katılmaktan vazgeçtim😕

Ben oteli ayarladım. Katılacağım. En kötü ihtimal ilk 10k 'yı her zamanki koştuğum gibi 1saatte bitiririm.Diğer 11k’yı yürüyerek 2 saatte bitiririm. Toplam 3 saatte yarışı bitirmiş olurum.

@ismaileren yarışın en başında yavaş başlamak mı mantıklı olur,yoksa sonlarında yavaşlamak mı ?
Yavaş başlarsam öyle gidermiş gibi bir his var, hızımı artıramam sanki.
Hızlı ( normal de diyebiliriz) başlarsam da sonlarda iyice tükenirim diye düşünüyorum.Ne yapsam?

Başarılar diliyorum.

Bence çabuk vazgeçmişsin. Şüphesiz genel doğrular var ama YM için çok keskin sınırlar olmasa gerek. Kaldı ki erhancetin’in dediği gidi en olmadı yürürsün. En kötüsü bitiremeyenleri kimse ayıplamıyor.

Bence 3 saate felan kalmayacaksın, halen biraz fazla kilon olsa da Adım Adım koşusunda beni geçmiştin:) Bence derecen 2;05 civarı olacak;)

Ben de sizin gibi en kötü yürürüm diye hesaplamıştım ama koşamadığın noktada yürümek bile çok zor gelir tükenirsin dediler hiç yaşamadığım bir şey olduğu için söylediklerine güvendim ve de sakatlanırım korkusuyla vazgeçtim. Yalnız artık antreman programımı değiştirdim, yarı maratona hazırlanmaya başladım. Artık bir dahaki sefere.

2.05 çok iddialı benim için.

2.53 ile bitirebildim.Galiba kendi çapımda duvara çaptım 10k sonrası. Çok güzel bir deneyim oldu yine de.

1 Beğeni

koşu hakkında hiçbirşey bilmeyen ve tek yaptıkları insanların hevesleri kıran insanlardan nefret ediyorum.

onlara kalsa sıcakta koşulmaz, soğukta koşulmaz, antremansız yarışa girilmez, fazla antermanla yarışa girilmez.
girilmez de girilmez…

Kuzenim hiç düzenli antreman yapmadığı halde ve en uzun antreman koşusu 5km den daha fazla olmadığı halde 2015 Runtalya’da 42k yı bitirdi. İsmi Erman EREN. sonuçlardan bakabilirsiniz. O beyfendilere kalsa 10k yarışına dahi girmemesi gerekirdi.

Yakın arkadaşım 2014 Eylül ayındaki Frig Vadisi 100k Ultra yı bitirdikten sonra 2015 Nisan ayındaki İznik Ultra yarışına kadar 6 ay hiç antreman yapmadan geldi ve 136k yı bitirdi. Mahmut Şentürk diye sonuçlardan bakabilirsiniz. Yani illaki dört dörtlük antremanlı olmanıza gerek yok bir yarışa girmek için.

Elbette size antreman yapmayın demiyorum ama bir yarışta tek amaç bitiş çizgisini görmekse eğer sizin şu anda bir tam maratonun bitiş çizgisini görebileceğinize inanıyorum.

1 Beğeni

İlk cümlelerdeki insanların hevesini kıran insanlar hakkındaki hislerimiz ortak olsa da Beyza Hanım’ın bahsettiği kişiler koşu hakkında çok şey bilen ve bizzat koşan insanlar. O nedenle kendilerini tenzih etmekte fayda var.

Şahsi kanaatim de hazır olmadan 21 km koşmamanın doğru olduğu yönünde. Antrenman yaparken daha rahat olan koşucular, koşu psikolojisi ile farkında olmadan fiziksel sınırlarını zorlayıp sakatlanma olasılığını artırabiliyor.